Reklama w autobusach – czemu cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem?

Korzystanie z komunikacji miejskiej w dużych miastach charakteryzuje się wielkim zainteresowaniem. Niestety, koszty utrzymania samochodu, kompletu opłat, jakie są związane z jego posiadaniem oraz przede wszystkim – ceny paliwa, sprawiają, że niewiele osób stać jest na to, żeby poruszać się tylko samochodem. Na dodatek, zdarza się, że dla autobusów miejskich, przykładowo w Warszawie, wytyczone są stosowne pasy ruchu, dzięki czemu mogą się one poruszać zdecydowanie szybciej.

autobus

Autor: The Second Plant with Mike
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy, dużo szybciej niż samochód. Autobusy w związku z tym każdego dnia transportują tysiące ludzi. Nie należy się dziwić, że specjaliści od marketingu wcześnie znaleźli tę niszę promocyjną. Z tego względu, reklama w autobusie odznacza się obecnie faktycznie bardzo dużym zainteresowaniem. Jakie jej formy są oferowane?Najczęściej reklama jest wyświetlana na specjalnych monitorach, które funkcjonują w nowoczesnych autobusach – Łańcut – reklamy w autobusach. Poza reklamami, wyświetlane są na nich także interesujące informacje, tym samym sporo osób śledzi je w czasie jazdy, w szczególności jeśli jest ona dłuższa. Co więcej, w autobusach najczęściej można odnaleźć specjalne ramki, w których znajdują się reklamy. Ich powierzchnia nie jest duża, jednakże wystarczająca, żeby zmieścić wszystkie najważniejsze informacje.

Przypadł Ci do gustu nasz wpis? Więc gorąco zapraszamy (http://bestem.com.pl/) do kolejnych naszych wątków, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Duże pole do popisu dają też szyby autobusów, które z powodzeniem mogą być obklejane reklamami. Z reguły, reklamy są widoczne z zewnątrz, kiedy autobus przejeżdża przez miasto, nie blokują jednak widoku pasażerom, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Koszty reklamy są zależne od czasu jej ekspozycji.

Wejdź na kolejną witrynę – tam czeka na Ciebie kompleksowy opis interesującego działu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Niekiedy zdarza się również, że zarząd transportu oferuje atrakcyjne rabaty, jeżeli dany klient zdecyduje się na skorzystanie z pakietu reklamowego. Możliwości jest rzeczywiście dość wiele, więc każdy będzie umiał odnaleźć rozwiązanie, które odpowiada posiadanym funduszom.

przykładowa reklama outdoorowa

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Czy reklama w autobusie jest faktycznie efektywna? Oczywiście. Każdego dnia autobus przewozi rzeczywiście sporo osób, które chcąc nie chcąc, zwrócą uwagę na publikowaną reklamę i być może się nią zainteresują. Istotne znaczenie ma również reklama zewnętrzna, na szybach autobusu – . Każdego dnia pokonuje on długie trasy w innych lokalizacjach miasta, więc reklama jest obserwowana przez wielką liczbę osób i działa efektywnie na ich percepcję.

You may also like...