Rozstępy – nadzwyczaj istotny kłopot, z którym zmaga się mnóstwo kobiet

To linijne ubytki w skórze właściwej. Przybierają postać wrzecionowatych pasm. Przeważnie występują na udach, pośladkach oraz piersiach.
Powstają wskutek zerwania włókien kolagenu i elastyny.

olejek

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska

zabiegi na rozstępy
Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Z owym problemem zmaga się ponad siedemdziesiąt procent kobiet w różnym wieku. Zaliczasz się do wspomnianej grupy? Brzydko wyglądające czerwone albo białe „pręgi” spędzają Ci sen z powiek? Spokojnie wcale nie musi tak być. I choć nie da się ukryć że usuwanie rozstępów jest bez wątpienia żmudnym procesem, to może zakończyć się powodzeniem. Wystarczy skorzystać z serii specjalistycznych terapii wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jakich? Na rynku spotkać można nader bogatą ofertę. Dermabrazja laserowa, mezoterapia, laser frakcyjny, peeling oczyszczający, karboksyterapia wrocław – wymieniać można bez ustanku. Pojawia się jednakże pytanie: jakie zabiegi na rozstępy dają najlepsze rezultaty? Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo dużo zależy albowiem od tego, na jakim etapie „rozwoju” znajdują się rozstępy. Dermabrazja oraz peelingi, złuszczając skórę zmniejszają widoczność zmian, ale ich całkowicie nie likwidują.

Współcześnie coraz bardziej popularna staje się radiofrekwencja mikroigłowa, czyli najprościej mówiąc zabieg polegający na jednoczesnym nakłuwaniu oraz pobudzaniu skóry za pomocą fal radiowych. Ta metoda umożliwia nie tylko skuteczne „pożegnanie” rozstępów ale także usuwanie blizn Warszawa a także zmarszczek.

Więcej na stronie

You may also like...