Rozwiązania na to aby ulepszyć swój wygląd

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego pytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wymawiamy te zagadnienia na wesoło to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy chcemy tego, czy nie, aparycja jest dość istotny i determinuje wiele spraw. Nie mówimy tu o kanonach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych szczegółach w aparycji, które nas irytują i chcielibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie przeszkodami zmaga się dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na początek powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co tradycyjnie pojmowana dermatologia. Ta druga jest obowiązkowa, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i znaczące dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra tradycyjnej dermatologii skupia się jednak, jak łatwo dojść do przekonania po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, poprawiającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o tego typu przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z oszczędnościami i możliwością wycieczki za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje sporo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. zwłaszcza jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało zapewnia największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (dowiedz się więcej).

Co oferuje dermatologia ciekawa strona estetyczna? W zależności od kliniki najważniejsze to:

– wypełnianie zmarszczek,
– modelowanie ust,
– korekta nosa,
– konturowanie twarzy,
– peelingi chemiczne,

I wiele innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

najważniejszą filozofią działania dermatologii estetycznej jest polepszanie szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, podczas której interwencja chirurgiczna jest bez porównania większa. Pokutuje atoli w wielu przekonaniach mieszanie tych definicji, tak jakby te dwie dziedziny, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i uproszczenie.

Zaciekawił Cię ten tekst? To bardzo dobrze, ponieważ też ta nasza strona (https://apteczka-madrali.pl/) zafascynuje Cię zupełnie, zatem sprawdź to!

Powoduje to sytuację, że istnieje ogół osób bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby usta była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego rodzaju zabiegów, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną korektę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o zdanie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom wiele zakompleksionych osób zyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści:

You may also like...