Rzeczowo o zabawkach dla najmłodszych. Przecież wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi

Wszystkie dzieciaki to powiedzą i dorośli zresztą także, wszak i oni byli mali – zabawki są niezbędne. Zabawki dla dzieci to kraina czarów, wiedzy, poznawania świata. To niezbędny element dzieciństwa. Któż z nas nie pamięta najbardziej kochanych zabawek – aut czy laleczek. Kiedy wspominamy te lata beztroski przed oczyma stają nam obrazy wspaniałej zabawy, w której punktem centralnym byli nasi bohaterowie. och, cudowne, niewinne lata…

No tak, powspominać nie zaszkodzi, wspomnieć, jak to kiedyś było, gdy nie

przeżywaliśmy poważniejszych problemów, a te naprawdę życiowe były własnością naszych rodziców. My swoje życie prowadziliśmy w wyobraźni i w czasie zabawy. Czym to urozmaicaliśmy sobie czas! Lalka bez rączki, miś bez oczka, podrapane auta i tak dalej. Świat się dzielił na zabawki dla chłopców i dla dziewczynek, chłopcy posiadali auta, odrzutowce, herosów i pojazdy wojskowe, a dziewczyny laleczki, kwiatki, zwierzęta i malowanki. Mimo takich kontrastów wszystko to kreowało niezwykły, nieskończenie znaczący i cudowny świat zabawek dla wszystkich dzieci (odsyłam tutaj).

Nic straconego jednak. Jeśli będziemy już mieli malucha możemy powrócić do tych czasów podczas zabawy z naszym maluchem. Tak się niekiedy zdarza, że tata cały dzień w miejscu pracy, w garniturze, istotne spotkania, zebrania, a po przyjściu do domu szybko w dresowy strój i do pokoju dziecięcego. To, w co się dzisiaj będziemy bawić? wyciągamy tory i wchodzimy do pociągu czy może jednak, jakaś gra planszowa? A nie, będzie walka robotów, a następnie zabawa w system rekuperacji – pichcenie i sprzątanie.Zobacz popularne zabawki:

tym samym należy potwierdzić, że dzisiejsze pokolenie dzieciaków ma do dyspozycji sporo propozycji rozrywki. Poza normalnymi zabawkami, które nigdy nie wyjdą z mody istnieją jednocześnie coraz to doskonalsze gry komputerowe, w które można grać, i na komputerze, i na tablecie, i na konsoli. ta forma rozrywki co prawda nie jest zła, lecz nie powinniśmy jedynie tak pozwolić się bawić naszemu dziecku. Nawet, jeśli bawi się grając w pożytecznie gry, musimy czasami odłączyć tą całą technologię i wrócić do czasów analogowych, pobawić się jak to było dawniej, bez patrzenia w telewizor, a w interakcji, która buduje więź.

You may also like...