Skarpety – o czym warto pamiętać podczas ich zakupu?

Wielu ludzi błędnie myśli, że nie ma znaczenia jakie skarpety noszą. Co więcej wiele osób wybiera skarpety bazując na podziale na skarpety bawełniane (a więc te dobre, w których stopa „oddycha”), i skarpetki wytworzone ze sztucznego materiału (a więc te „złe”, których powinno się unikać). Prawda jest jednak taka, że istnieje duża liczba innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę kupując skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Temu zagadnieniu będzie też poświęcony niniejszy tekst. Warto bowiem okazać zainteresowanie swoim stopom. Mimo, iż wybór skarpet wydawać się może sprawą niezmiernie prostą, wręcz trywialną, warto mieć na uwadze, że będziemy je nosić przez wiele godzin dziennie. Jest więc to decyzja, która niewątpliwie warta jest większego czasu oraz pieniędzy. Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając skarpet? Przede wszystkim, nie daj się oszukać hasłom „100% bawełna”. Pomimo,że każdy producent skarpet produkuje skarpety o nieco odmiennym składzie, każda osoba, która twierdzi, że jakieś skarpety zawierają wyłącznie bawełnę, najzwyczajniej w świecie kłamie.Dlaczego? Ponieważ bawełna jest nierozciągliwa! Dlategp też, skarpetki zrobione z samej bawełny nie mogłyby się utrzymać na naszych stopach! Z tego względu zwyczajowo dodaje się do nich lycre. Warto więc patrzeć na skład (bawełna jest bez wątpienia lepsza dla naszych stóp niż większość materiały sztuczne), jednak nie pozwól się zwieść hasłom reklamowym! Co więcej, w pewnych sytuacjach warto zainteresować się innym składem – osoby uprawiające sport czy też wyprawy górskie, mogą potrzebować skarpet o odmiennym składzie, którezagwarantują stopom większą termiczność oraz oddychalność. Po drugie, dobierz kształt skarpet do obuwia, które planujesz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeżeli w najbliższym sezonie planujesz nosić tal zwane balerinki, warto zainwestować w skarpety stopki (przykładowych szukaj: Jeżeli jedziesz na górską wędrówkę, najdogodniejsze będą trekkingowe skarpetki za kostkę, wystające poza buty Co więcej,warto zwrócić uwagę na fakt, że kolor skarpet powinien być dopasowany do reszty stroju.Z pewnością nie raz widzieliście osoby w czarnych spodniach oraz czarnych pantoflach, a do tego białe skarpety.

Stworzone przez nas wątki zaintrygowały Cię tak mocno, że masz ochotę na więcej. Namawiamy zatem do nowej witryny – po prostu kliknij w link (https://13tattoo.pl/).

Bez wątpienia jest to jeden z przykładów, kiedy źle dobrane skarpetymogą zniszczyć jakąkolwiek elegancję stroju.

You may also like...