Skejci, pasja czy subkultura?

Mamo, tato jestem skatem!
Konsternacja. Jak powiedzieć o tym babci? Spokojnie. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To po prostu młody człowiek, lubiący deskorolki, rowery czy rolki. Grupa społeczna, coraz bardziej powszechna wśród młodych ludzi. Ludzie pozytywnie nastawieni do społeczeństwa, nie wyznający żadnej religii. Dla nich najbardziej istotna jest znakomita zabawa a także perfekcyjne wykonanie coraz to nowszych i trudniejszych trików.

skate

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na deskorolce, również na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Spotykają się na placach, lub z myślą o nich wybudowanych skateparkach, gdzie są w stanie przebywać całe dnie. Nie są agresywni, jednak ich ekstremalne zabawy nie są życzliwie odbierane przez społeczeństwo, dlatego regularnie są wyrzucani z terenów na których ćwiczą. Idolem skaterów jest Tony Hawk, który jest pomysłodawcą wielu akrobacji wykonywanych na desce.Jak wygląda skejt? Jak wielu innych nastolatków, a zamysłem ich wyglądu jest zaakcentowanie pewnej idei – przyjaznego nastawienia do życia i cieszenia się chwilą. Jeszcze niedawno podstawą były szerokie spodnie, z opuszczonym krokiem. Teraz, niekoniecznie, gdyż wąskie rurki, które zawładnęły światem mody dostały się nawet na teren skateparku. Wielkie, szerokie bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era oraz sportowe buty – dowiedz się. Odzież dla skatów to też T – shirty – barwne i koniecznie z przesłaniem, wyrażające indywidualny styl i pasję. Więcej na .

skate

Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com

Jedyne o co można mieć pretensje do tej subkultury to ich „wielkie zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. o ile by tylko powstało więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby pole do pokazania swojej twórczości, świat byłby o wiele bardziej kolorowy. Lecz „bazgroleniu” na ścinach czy przedmiotach oddanych do użytku publicznego (ławkach) mówimy zdecydowane „nie”. Na szczęście istnieją także legalne miejsca, w których możemy zobaczyć prawdziwe arcydzieła. Warto więc przyjrzeć się tej subkulturze, aby przekonać się, że gromadzi ona w swoich kręgach ludzi przyjaźnie nastawionych do społeczeństwa, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.

You may also like...