Sklep internetowy, a ochrona danych osobowych

Z uwagi na coraz większą popularność sprzedaży internetowej w naszym kraju, spora część osób prywatnych traktuje założenie sklepu internetowego jako wspomagające źródło dochodu a przy tym okazję połączenia swojej pasji wraz z realizacją zawodową.

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Założenie sklepu w sieci to sprzyjająca okoliczność na powrót na rynek pracy dla mam, lub osób, które mogą wykonywać jedynie pracę zdalną. Dla wszystkich tych osób, własny e-biznes to niezaprzeczalnie szansa na spełnienie marzeń o własnym biznesie.Łatwość dokonania zakupu, oszczędność czasu i pieniędzy i dostawa do domu to najczęściej wymieniane powody, dla których warto kupować przez internet. Dla posiadaczy sklepów jest to możliwość dotarcia do milionów osób, które korzystają z internetowych zakupów. Łatwość założenia oraz stosunkowo nieduży wkład własny w rozbudowanie sklepu to argumenty, które przekonują coraz więcej osób do skorzystania z propozycji prowadzenia sklepu internetowego.Podejmując się takiej działalności, powinniśmy wcześniej zapoznać się z przepisami prawa, zwłaszcza z ustawą o ochronie danych osobowych, która informuje iż jeśli jesteśmy posiadaczami sklepu internetowego a tym samym wykorzystujemy dane swoich klientów – mamy obowiązek rejestracji bazy klientów w GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych). Obowiązek ochrony przetwarzanych danych osobowych ciąży na każdym właścicielu e-sklepu. Wiąże się to nie tylko z koniecznością jego rejestracji u GIODO, ale też odpowiedniego zabezpieczenia i zarządzania bazą. Jeżeli chcemy poszerzyć wiedzę na ten temat, możemy skorzystać z sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę: ochrona danych osobowych w sklepie internetowym (usługi).

internetowy sklep

Niestety, dane nam było się ostatnimi czasy kilkakrotnie przekonać, jakie są skutki wycieku wrażliwych danych z baz dużych firm. Miało to niedobry wpływ zarówno na ich reputację, postrzeganie i tożsamość, jak również wiązało się z karami finansowymi.

Masz ochotę wiedzieć więcej z tego intrygującego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Po prostu kliknij to przenośnik palet i przejdź do następnej strony.

W naszym kraju kary za błędy bądź nieprawidłowości mogą być bardzo wysokie. Najsurowsze to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. Wyznaczone osoby do obsługi informacji dotyczących identyfikacji osoby fizycznej zmuszone są do zachowania ich w tajemnicy. Administratorem danych osobowych może być każdy pracownik firmy, który zdobędzie uprawnienia do opieki danymi na stronie od właściciela sklepu.

You may also like...