Słodycze dla dzieci – w jaki sposób je podawać i czy można dziś odnaleźć zdrowsze zamienniki przygotowując słodkości samodzielnie?

Dieta dzieci powinna być możliwie jak najbardziej zróżnicowana, jako że tylko wówczas będą im dostarczane wszystkie niezbędne do szybkiego rozwoju składniki. Niestety, dosyć duża liczba dzieci nie chce spożywać domowych posiłków albo często domaga się słodyczy, których ilość powinna być ograniczana. Rodzice muszą wznieść się na wyżyny własnej kulinarnej kreatywności oraz przygotowywać dzieciom dania, które zachęcą je do jedzenia. Czy w takim razie można znaleźć zdrowe zamienniki dla słodyczy proponowanych w sklepach?

cukierki

Autor: Chris Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, trzeba jedynie poszukać przepisów w Internecie. Dzisiaj istnieje naprawdę bardzo duża ilość blogów, na których można odnaleźć potrzebne receptury. Przykładowo, zamiast zwyczajnych lodów można zmiksować wybrane owoce, dodać niewielką ilość miodu jeśli dzieci rzeczywiście są łasuchami i przygotowaną masę przelać do specjalnych pojemników. W tym celu można z łatwością wykorzystać chociażby foremki przeznaczone na babeczki. Przydatne okazują się też patyczki do lodów. Takie domowe lody będą smakowały też najbardziej wybrednym maluchom. Latem, gdy owoce są dość tanie, można je przygotowywać częściej i zastępować nimi przekąski. Interesującym rozwiązaniem jest ponadto przyrządzenie cake pops. W tym celu niezbędne będą patyczki do lizaków (zobacz tu), na które nakłada się masę złożoną z ciasta oraz słodkiej polewy uformowaną w kulę. Masa musi być stosunkowo niewielka, by nie obciążyć nadmiernie patyczka.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na prezentowany temat, to sprawdź ten link – jest tu bardzo świeża treść (http://autopart.pl/akumulatory-ciezarowe-i-autobusy) dotycząca takiej tematyki.

Sporo przepisów na pyszne cake pops można odszukać oczywiście Internecie. Jest to znakomita propozycja na różnego rodzaju okazje. Wystarczy je stosownie ozdobić, a na pewno błyskawicznie znikną ze stołów.

Zamiast zwyczajnych jogurtów owocowych bądź serków, jakie są dostępne na sklepowych półkach, dzieciom można serwować samodzielnie przygotowane jogurty. Wystarczy zblendować jogurt naturalny z owocami i dodatkami słodzącymi, na przykład w postaci prawdziwego miodu. Rezultaty usatysfakcjonują nawet największego niejadka. Rodzice powinni pamiętać, że są odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci, a nawyki, które będą wykształcone w dzieciństwie oddziałują na późniejsze życie, z tego powodu przyrządzanie zdrowych słodyczy jest jak najbardziej wskazane.

You may also like...