Ślub w słonecznej Italii – recepta na niepospolity ślub

Jeżeli śni się nam niezapomniany ślub, może warto zaaranżować go w wyjątkowej scenerii oraz atmosferze – na przykład we Włoszech? Uroczystość ślubna w zabytkowym Rzymie, poetycznej Wenecji bądź słonecznej Toskanii to wspaniały start nowej drogi życia.

W celu zorganizowania weselnych formalności najodpowiedniej zgłosić się do firmy której specjalizacją jest organizacja cereminii ślubnych za granicą . Jako że formalności połączone ze zorganizowaniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodej Pary uciążliwe, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy aranżującej śluby za granicą (jeszcze więcej). Jednostka ta zajmie się wszelkimi kwestiami urzędowymi. Każde z narzeczonych powinno zebrać dokumenty potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego: kopia aktu urodzenia, zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa (przetłumaczone na język włoski przez tłumacza przysięgłego), w przypadku osób biorących ślub po raz kolejny – akt zgonu poprzedniego małżonka bądź akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie (również przełożone). Okres ważności takich poświadczeń wynosi trzy miesiące.

Wszystkie najważniejsze fakty posiada nasza strona internetowa (http://www.digital-motion.pl/). Zobacz, czy będzie dla Ciebie użyteczna, a poszukując różnych faktów z pewnością trafisz jeszcze na coś fascynującego.

Po ślubie musimy zarejestrować małżeństwo w naszej ojczyźnie. Możesz to zrobić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego lub osobiście, w USC w naszym kraju. Najpoprawniej będzie uzyskać odpis aktu małżeństwa na blankiecie wielojęzycznym.

płótno - ślub

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, taki ślub (http://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/lublin.html) we Włoszech może być dla pary tańszy aniżeli organizacja ślubu w naszej ojczyźnie. Na uroczystość zagraniczną przybywa bowiem najczęściej niewielka liczba osób, a niekiedy wyłącznie para i świadkowie. Pakiety ślubne oferują przeważnie przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do kilkunastu ludzi. Przedstawiciele firmy zajmują się na miejscu Młodymi, proponując wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a również dbając o tak ważne kwestie, jak uroda Panny Młodej w dniu wesela lub zdjęcia weselne. Wenecja nie bez przyczyny mieniona jest miastem zakochanych. Bajeczna architektura, romantyczna sceneria z licznymi mostkami, kładkami oraz gondolami, dla wielu par będzie to wyśnione miejsce na złożenie przyrzeczenia.

Jednakowo jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć tak ślub cywilny, jak także ślub kościelny. Po wyjściu ze świątyni albo Urzędu Stanu Cywilnego młoda para może udać się na przejażdżkę gondolą albo przechadzkę po weneckich parkach.

You may also like...