Ślub za granicą – ciekawy pomysł na zawarcie związku małżeńskiego

Przyzwyczajenia, które są przyczyną, iż bierzemy ślub w swoim kraju są w dzisiejszych czasach ignorowane.

Mnóstwo zakochanych rozważa fakt, a w konsekwencji decyduje na ślub cywilny za granicą. Ogólnie jest to państwo, jaki z różnych względów ma dla pary sentymentalne znaczenie. Bywa, iż przebywaliśmy na wczasach w danym kraju i zauroczyliśmy się którymś miejscem, bądź ogólnie chcemy ominąć harmider rodzinnego ślubu i zawrzeć małżeństwo ciszej. Oczywiście wszystko jest możliwe, a fakt czy będziemy zadowoleni, czy z perspektywy czasu będziemy żałować wyboru będziemy wiedzieć dopiero w późniejszym czasie. Faktycznie ślub cywilny po za ojczystym krajem jest na pewno tańszy, a zdenerwowania mniej. Nie trzeba denerwować się o gości – komu wysłać, gdyż ma się na względzie zakochanych, którzy chcą wziąć ślub.

Pomijając ten fakt formalności zawsze są wymagane bez względu na państwo, w jakim zamierzamy się pobrać. Mając na celu, żeby owy ślub miał taką samą ważność w Polsce musimy dużo wcześniej się dobrze przygotować. Na początek w kraju zameldowania pobrać poświadczenie, jakie mówi o naszej zdolności prawnej. Po powrocie trzeba koniecznie wybrać się do USC i zatwierdzić ten akt zawarcia związku do księgi. Wcześniej jednak akt ślubu musi być przetłumaczony na język ojczysty. W tym przypadku urzędnik wystawi nam odpisy aktu małżeństwa, jakie będą potrzebne do wymiany dowodów osobistych a także innych dokumentów.

Venice Special

Źródło: www.venicespecial.com

Jeżeli zawczasu wiemy, że chcemy wziąć ślub cywilny w innym państwie trzeba udać się wcześniej do USC i zdobyć odpowiednie informacje. Pracownicy urzędu zazwyczaj pokierują nas tak byśmy nie mieli problemów z ślubem cywilnym po wyjeździe, oraz zatwierdzeniem go w swoim kraju po powrocie.

Zachęcamy Cię do przeczytania kolejnego postu na podobny temat – w nim wyszukasz ekstra informacje. Więc idź do strony i ciesz się tym.

Formalności są bardzo ważne i musimy sobie zdawać z tego sprawę. Decydując się na powyższy krok powinniśmy być odpowiedzialni, ponieważ formalności prawne należą do podstawowych spraw, jakich w żaden sposób pominąć nie wolno. Prawdą jest, że oryginalne lub podobnego typu śluby są urokliwe i dodają efektu całej ceremonii. Sam fakt powoduje mnóstwo ekscytacji, jednak ważność musi być zachowana.

You may also like...