Sprowadzanie towarów z Chin tanim sposobem.

Z powodu morderczych kwot podatków w państwach europejskich, a nawet takich uważanych przez nas za jako kraje o łagodnych przepisach podatkowych dla obcokrajowców, na przykład USA, firmy zakłada się w Chinach. Co ciekawe kupowanie przedmiotów wprost z fabryki produkcyjnej jest zyskowne nawet dla ludzi, którzy nabywają raczej pojedyncze sztuki niż hurtowo.

transport-morski-obrazek

Autor: Rennett Stowe
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się okazuje firmy przewozowe, transport morski z Chin (transport drogą morską Chiny) jest tanim systemem sprowadzania towarów. Dzieje się tak z tego powodu, że unikamy wielu opłat, które dotyczą handlu w Rzeczypospolitej. Jak wszystkim dobrze wiadomo, podatki należą u nas do czołówki najwyższych w Europie licząc na jednego obywatela, z tego powodu tak duże ceny produktów wystawianych w sklepach. Firmy produkujące odzież płacą ogromne podatki za działanie ich sklepów, co najgorsze dotyka klientów.

Chcemy Cię zaprosić do następnej porywającej witryny – kontynuuj poznawanie (http://www.e-plastyczny.pl/pedzle) bez limitów, żeby mieć możliwość zapoznania się z innymi artykułami na podany temat.

Dlatego, nawet, transport z chin okazuje się opłacalny dla przeciętnego Kowalskiego ponieważ przedsiębiorstwo od którego nabywamy towar omija podatki w Polsce. Niestety stoi przed nami jedna przeszkoda, właściwie nie każdy są uprawnieni sprowadzać towar z państw zamorskich, są to firmy, które parają się transportem morskim. Jeżeli decydujesz się na kupno produktów z Kraju Środka, niestety będziesz zmuszony poczekać nawet do pół roku na otrzymanie zamówienia.

Jest to spowodowane głównie tym, że firma przedsiębiorstwo spedycyjne gromadzi zlecenia aż do przekroczenia granicy opłacalności wykonania kursu Europa-Chiny.Co więcej przebieg transportu z Chin składa się z paru stopni: transportu morskiego, operacji portowych, odprawy celnej i na końcu dopiero dowozu ładunku drogą samochodem. Dodatkowo opłaca się ubezpieczyć transport z Chin (transporty z Chin), by zagwarantować sobie bezpieczeństwo kapitałowe. Jak widać niestety nie ma sensu sprowadzać z Chin tanich artykułów, ale jeśli myślimy o kupnie przedmiotów wartych w Polsce ponad tysiąc zł to sprowadzenie staje się opłacalny. Odmienną sprawą jest to, iż wolny obszar celny, jaki obejmuje

często porty morskie i lotnicze ściąga ogrom spółek, które w takich obszarach mogą wytwarzać towary taniej nawet we własnym kraju. Dlaczego?

Wolny obszar celny to takie miejsce, na którym
przedsiębiorstwa nie opłacają ceł i wielu podatków, gdyż znajduje się on
zgodnie z prawem międzynarodowym poza granicami państwa (obszary wolne od cła). W Polsce istnieje pare owych miejsc między innymi: w porcie gdyńskim, w porcie lotniczym w Warszawie. Dzięki nim, chociaż tych obszarów jest bardzo mało możemy też w naszym kraju nie wyjeżdżając za granicę kupić produkty zagraniczne po sporo niższych cenach.

Chociaż nie jest to do końca szczęśliwa informacja, możemy kupować towary obcych marek w niższych cenach, sprowadzając je z Chin.

You may also like...