Stylowe zestawy kominkowe. Jaki model wybrać do swojego mieszkania?

Dający naturalne ciepło kominek sprawia, że ciemne noce mają swój wyjątkowy klimat. Inwestując w kominek nie możemy zapomnieć o niezbędnych akcesoriach, którymi go obsłużymy. Mowa o przyborach stojących obok, czyli stojakach na opał i zestawach kominkowych, które składają się z takich elementów: pogrzebacza, zmiotek i szufelki. Bez nich zestawy kominkowe tracą swoje walory

.

sucha zabudowa

Autor: Knauf
Źródło: http://www.pressoffice.pl/files/000001/20090629__1.jpg
Akcesoria do kominków znajdziemy w sklepach gospodarczych, w działach z ciężkimi piecykami. Poziomy cen są rozbieżne, zależą one zwłaszcza od takich kryteriów jak marka producenta, materiał wykonania obudowy i akcesoriów, estetyka. Stylizowany na profil szafkowo-wieszakowy zestaw kominkowy wykonany z metalu lub stali kosztuje około dwustu złotych. Forma w stylu dekoracji to najzwyczajniej estetyczne kryterium, które ma swoje znaczenie nie tylko w projekcie samego kominka, ale całego salonu. Uniwersalność zestawów kominkowych polega na łatwym dostępie do powyższych narzędzi. W wersjach zawieszanych po prostu sięgamy po wiszącą szufelkę lub pogrzebacz; w stojakach i kubełkach takie akcesoria musimy wkładać odpowiednio do stalowej tuby-pojemnika lub odstawiać w pionie (stojaki). Metalowe przyborniki do kominków pomogą utrzymać czystość sprawiając, że dołożenie drewna na opał będzie łatwą i przyjemną czynnością.

Spotyka się również zestawy kominkowe w formie prostokątnego kociołka. To nic innego jak kolejny zbiornik drewna. Zwykle całość wykonywana jest z nierdzewnej stali. To idealne tworzywo szczególnie dla przyborników: szczypców, szufelek i pogrzebaczy, poddawanych pod działanie ognia i bardzo wysokich temperatur. Z zestawów kominkowych korzysta się także w ogrodzie, organizując grilla lub ognisko. Dysponując przestrzenią i mając w planach kolejne kominkowe imprezy warto rozważyć zakup zestawu kominkowego.
Nikt bogatym nie zabroni wydawać grubego tysiąca na podobne akcesoria. Niewiele różniące się wyglądem, estetycznością i praktycznym zastosowaniem zestawy z przylegającymi częściami kominowymi kosztują nawet dwa tysiące złotych. Ale czy dla estetycznych wartości jest sens dopłacania do interesu kilkakrotność wartości tańszych zamienników?

You may also like...