Świat mody to dość grząski temat

Kim jest modna kobieta? W jaki sposób można ją zdefiniować? Czy jest to osoba, która podąża za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma własny styl i nie przejmuje się zdaniem pozostałych. Ciężko powiedzieć, gdyż tym samym już wybiegamy dalej i z definicji mody przeskakujemy do kategorii odwagi…

Czy wobec tego modna pani musi być dzielna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych kompromisów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, ponieważ z jednej strony mamy modelki na wybiegach, jakie odziane są w kontrowersyjne stroje. Jest to stylowe i odważne, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

przeciętna kobieta w tej ubiorze chodzi po mieście? Przeważnie nie. Jak już widzimy takie kreacje na galach celebrytów, na przykład, w trakcie rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej zaś strony mamy bardzo dużo kobiet, nastolatek, które odziewają się modnie, młodzieżowo, po swojemu, ale wszystko to jest w granicach określonej kulturowej normy. Rozumiemy przez to ubiór w zgodzie z obowiązującymi trendami, a także zgodnie z filozofią odpowiedniego dzisiejszego, promowanego przez media, kroju. Posiadamy, przykładowo, modne polo, modne poncho (modne polo dla kobiety), modne sweterki czy długie swetry damskie… (swetry długie damskie).

Jak to wszystko rozumieć? Czy zaakceptować dyktaturę stonowanych politycznie twórców mody, którzy oferują jak ów obywatel powinien się prezentować, czy może skusić się na odrobinę dziwactwa i ubrać się tak, iż każdy będzie się za nami oglądał. Pierwszy, jak i następny sposób ma swoje minusy i plusy. Z jednej strony widzimy osobę ubraną, jak setki innych, a co najważniejsze ta persona uważa, że jest modna i oryginalna.

A taka jest realność, że prezentuje się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która poszukuje dla siebie niecodzienne kroje, obmyśla kroje, żeby być jak najbardziej oryginalna, ale dochodzi do ściany, ponieważ zdaje sobie sprawę, że skoro chce naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać.

Potwierdzisz chyba, że powyższy tekst jest nieszablonowy. Jeśli zatem masz chęć przestudiować go lepiej, zobacz info (fryzjerpiaseczno.pl/salon-kosmetyczny/) opublikowane tutaj.

Ale czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna kwestia. Trudno, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i zamiast porywać swoim krojem staniemy się pośmiewiskiem. Taka granica odstrasza większą ilość pań, dlatego także zostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.

You may also like...