Systemy wystawiennicze , które zadowolą wszystkich

Każde doświadczenie odbieramy dzięki zmysłom. Gatunek ludzki, tak jak zwierzęta, dysponuje pięcioma zmysłami, dzięki którym można odnaleźć się w świecie przyrody. Różne zwierzęta rozwinęły u siebie różne zdolności, powodując pewne dysproporcje między poszczególnymi gatunkami. Szczur charakteryzuje się wybornym zmyłem powonienia. Delfiny przez wyśmienity słuch zdobyły wyjątkowo rozwiniętą zdolność echolokacji. Sokoły z kolei obdarzone są niezwykle dobrym wzrokiem, pozwalającym wypatrzeć ofiarę nawet z daleka. Czym może pochwalić się człowiek?

systemy wystawiennicze

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie wybrali całkowicie odmienną drogę ewolucyjną. Nie dysponujemy ani wybitnym wzrokiem, ani fantastycznym słuchem. Szanse na przetrwanie zyskaliśmy poprzez rozwój mózgu i umiejętności technicznych, co zaprowadziło nas do zbudowania dzisiejszego świata. Nasze zwierzęce korzenie nie są równocześnie nieistotne. Nietrudno zaobserwować to na przykładzie reklamy.

Spora część firm, chcąc wypromować własną markę stara się wywołać u przyszłego klienta przyjemne skojarzenia. Najłatwiejszym sposobem jest bezpośrednie oddziaływanie na zmysły. Dobrym przykładem będzie używanie olejków zapachowych przez pośredników nieruchomości, którzy chcą sprzedać mieszkanie (kontynuuj). Roznoszący się po

systemy wystawienniecze

Autor: Sanitec Koło
Źródło: Sanitec Koło

domu zapach świeżego pieczywa bądź słodkiej wanilii sprawi, że potencjalni kupcy przypomną sobie dzieciństwo i będą skłonni zapłacić większą cenę, oceniając lokal jako bardziej atrakcyjny i przytulny.

W jaki sposób reklamować towary wpływając na pozostałe zmysły? Reklama rozwinęła wiele odnóg, które umożliwiają przedstawianie każdego artykułu na wiele sposobów. Najbardziej popularne z nich to bilboardy, reklama w telewizji i systemy wystawiennicze, na które składają się na przykład ściany reklamowe, rollupy, stoiska do degustacji oraz mnóstwo innych. Systemy ekspozycyjne powodują, iż reklama stanie się o wiele bardziej owocna.

You may also like...