Szlachetne złoto czy twardy tytan? Wybieramy ślubne obrączki

Organizacja własnego ślubu to prawdziwe wyzwanie, które absorbuje mnóstwo czasu jak też energii. Młodzi muszą wykazać się dużą wytrwałością przy wyborze tak koniecznych elementów uroczystości ślubnej jak odzienia ślubne bądź obrączki ślubne. Zachęcamy do korzystania ze wskazówek naszego poradnika i świadomego wyboru obrączek, jakie mają być symbolem Waszej miłości a także zawartego związku małżeńskiego.

ślub

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z obyczajem obrączki nabywa pan młody. Najbardziej rozpowszechnione wzory obrączek to te bez zdobień, gładkie wykonane z żółtego złota jakie dostępne są praktycznie „od ręki” (-> sprawdź). Można je bowiem odebrać w przeciągu 24 godzin. W wypadku obrączek robionych na zamówienie bądź zdobionych fantazyjnymi fragmentami trzeba czekać parę tygodni. W okresach, kiedy zawieranych jest najsporzej małżeństw, okres ten może się przedłużyć. Dlatego złóżcie wizytę jubilerowi nie później aniżeli 2 miesiące przez zaślubinami.

Jeśli interesują Cię opisane w tym artykule tematy i masz chęć zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tutaj (http://www.pracownia-magenta.pl/).

Kształt (3 przekroje do doboru), wielkość (najczęściej 4 albo 5 mm), rodzaj kruszcu a także sposób wykończenia (piaskowanie, polerowanie) – to cechy, które stosownie do gustu jak też wymagań możemy bez ograniczeń zestawiać, kreując wymarzony wzór obrączki. Do tego możemy również zdecydować się na oprawienie w niej jednego bądź paru brylantów, co nada jej unikalny charakter, ale też podwyższy cenę. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też obrączki ślubne klasyczne – wygładzane, półokrągłe, lub płaskie.

Kruszec, z którego wykonywane są obrączki, powinien być szlachetny, bowiem symbolizuje niezmienność i czystość uczuć. Narzeczeni najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu można bez trudu powiększać jak też zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym materiałem, aczkolwiek powierzchnia może się zarysować albo wycierać. Należy wtenczas oddać obrączki ślubne do jubilera, który je wypoleruje czy po raz drugi nałoży mat i znowu będą wyglądać jak w dniu przyrzeczenia. Modne są również zestawiania dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, a więc na przykład białego a także żółtego złota.

obrączki

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy są uczuleni na złoto, jubilerzy posiadają w swej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (|”>|”>) tytanowe. Ten bardzo odporny na mechaniczne uszkodzenia metal o stalowoszarym odcieniu także możemy łączyć ze złotem – .

You may also like...