piękny duży szmaragd
Uważa się, że najlepszymi towarzyszami kobiety są diamenty. I raczej coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na świecie, jakiej nie potrafilibyśmy poderwać pełną przepychu biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od starożytności jest un uważany za symbol nieprawdopodobnego majątku. Twory jubilerskie z diamentem są synonimem dobrego smaku i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby posiadać je w swojej szkatułce.

Szmaragdy znów w modzie

Mówi się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. I chyba coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, jakiej nie dałoby się poderwać wspaniałą biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od długiego czasu jest un postrzegany za symbol nieprawdopodobnego bogactwa. Wytwory jubilerskie z diamentami są synonimem dobrego smaku i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i każda dama chciałaby mieć je w swojej kolekcji.

Biżuteria od dawna rozpalała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wytwarzały sobie najróżniejsze ozdoby z rożnych odpadów, takich jak kości zwierząt, czy kawały skóry. Potem przyszła epoka brązu, miedzi i innych metali z których robiono znakomite naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Aż w końcu naszą cywilizację pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej poszukiwanym kruszcem. W naszych czasach bynajmniej nie jest już ono tak bardzo pożądane. Wielu z nas przecież ma chociażby jeden złoty pierścionek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie wywołuje już w nas takiej ilości zachwytu.
śliczny szafir
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Która z młodych kobiet nie rozmyśla o przepastnym pierścieniu z krwawym rubinem? Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były mało skomplikowane pierścionki zaręczynowe. Dzisiaj do użycia powróciły duże i bogate pierścionki z wielkim kamieniem, takie jakie wybierały nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd – rzuć okiem – lub cytryn, które można kupić na . Już nie podoba nam się szlachetna biel brylantów. Pełna kolorów biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ zdominowała eleganckie salony. Niesamowicie modne jest połączenie tych drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto. W tym sezonie w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz dokładniej wygląda jak królewskie klejnoty z epoki królów i książąt – ważne źródło.

Może więc warto poszperać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może odnajdziemy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej wskazana.