Szukasz mieszkania w Poznaniu? Musisz zwracać największą uwagę na te rzeczy!

Szukanie nowego mieszkania bez wątpliwości nie jest proste – wie o tym znakomicie właściwie każdy, kto przynajmniej raz staną przed tego rodzaju zadaniem. Na zakup takiego mieszkania trzeba zazwyczaj wydać naprawdę sporo pieniędzy – zwykle są to oszczędności naszego życia albo wziąć naprawdę spory kredyt.

Dlatego też zazwyczaj boimy się zainwestować w nowe mieszkanie i powierzyć właściwie wszystkie posiadane pieniądze jednemu deweloperowi. Jeżeli decyzja o zakupie nowego mieszkania jeszcze przed Tobą, z pewnością powinieneś zapoznać się z tym artykułem – wskazujemy w nim, czego dokładnie powinieneś się obawiać i na co zwrócić szczególną uwagę.
Rynek pierwotny czy wtórny
usterki

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą sprawą jest wybór, czy chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym czy bezpośrednio od dewelopera. Zazwyczaj wszystko zależy od różnicy w cenie, które w różnych miastach przedstawiają się różnie – przykładowo takie jak link Poznań rynek pierwotny oferuje, zazwyczaj są w podobnych cenach jak mieszkania kupowane bezpośrednio od dewelopera (mieszkania w poznaniu z ryneu pierwotnego). W podobnej sytuacji lepiej będzie bez wątpliwości zainwestować w nowe mieszkanie – chyba że szczególnie zależy nam na przykład na czasie – w takich sytuacjach zakup mieszkania z rynku wtórnego niewątpliwie będzie mądrzejszym wyborem. Zazwyczaj mieszkania Poznań rynek pierwotny oferuje z dość odległymi okresami odbioru gotowego mieszkania.
Zobowiązania deweloperów
mieszkania poznań rynek pierwotny

Źródło: pixabay
Zanim podpiszesz umowę z deweloperem, niewątpliwie powinieneś dać ją zaufanemu prawnikowi do przeczytania. On będzie w stanie powiedzieć Ci, czy umowa nie zawiera niebezpiecznych kruczków prawnych, a równocześnie czy nie trzeba w nim zmienić pewnych zapisów. Na dodatek zwracaj baczną uwagę na zapisy dotyczące konkretnych materiałów, które mają być używane przez dewelopera do budowania bloku oraz wykończenia Twego mieszkania – w trakcie budowy musisz od czasu do czasu wpadać tam ze znajomym fachowcem, który pomoże Ci ocenić, czy deweloper porządnie wywiązuje się ze swych deklaracji.

Tak samo w czasie odbioru mieszkania powinieneś zjawić się na budynku z fachowcem – dzięki niemu od razu będziesz mógł zgłaszać ewentualne nieprawidłowości, a deweloper równocześnie od razu będzie mógł się do nich w jakiś sposób odnieść. To bez wątpliwości znacząco skróci czas odebrania końcowego mieszkania i bez wątpliwości zaoszczędzi Ci sporo nerwów.

You may also like...