Tajemniczy lokatorzy w waszych pokojach

Gdy pasjonujemy się osobliwymi jaszczurkami, salamandrami czy jeżowcami i marzymy aby posiadać terrarium, to wskazane jest najpierw się dowiedzieć co musimy zagwarantować tym unikatowym zwierzętom, aby napawały się zdrowiem i mogły żyć w naszym mieszkaniu jak w tropikalnym środowisku.

W naturze zwykle wiele węży czy płazów używa kąpieli słońca. Uwielbiają wylegiwać się na ciepłym kamieniu i często są z gorących krajów świata. Siedzace w terrarium jaszczurki czy żaby nie posiadają niestety szansy, żeby brać siłę z naturalnego słońca, więc żeby zapewnić im życie i naturalne bycie powinniśmy utworzyć dla nich charakter do jakiego są przyzwyczajone.

W uwarunkowaniach mieszkaniowych oświetlenie ciepłe dla żółwi może podmienić lampa uvb, ponieważ wysyła ona fale słoneczne a także produkuje prawidłową jakość calcium i witamin w organiźmie żółwia, jaszczurki, czy tropikalnej żaby. Sprawdź stronę – Terra Odra Prawidłowe światło jest także niezbędne po to, aby jaszczórki lub smakołyki dla szczeniaka płazy zachowały poprawny cykl dnia, swój naturalny sposób chodzenia i odżywiania. Warto także posiadać wiedzę, że niedosyt prawidłowego promieniowania może zaburzyć funkcjonowanie mięśni oraz nóżek i spowodować dolegliwość, jaka jest wielce bolesna dla takich nietypowych zwierząt. Wobec tego lampa uvb bezwzględnie musi się znaleźć w każdym terrarium.

zwierzęta - tableau

Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zamówienia specyficznego oświetlenia trzeba zwrócić uwagę na to żeby żarówki, które kupujemy były stworzone dla terrarium, ponieważ światło terrarystyczne różni się jakością wysyłanych promieni uvb. Ryzykanctwem jest używanie świateł z nieznanych stron. (Sprawdź dalej) Z tego powodu lepiej zobaczyć sklep terrarystyczny, gdzie kupimy lampy dla odmiennych gatunków jaszczurek, płazów i bezkręgowców.

W profesjonalnym sklepiku odnajdziemy wszystkie potrzebne detale do utworzenia mikroklimatu dla naszego niezwykłego podopiecznego. Opłaca się wybrać taki sklep terrarystyczny, który stanowi maniactwo dla sprzedawcy. Wtedy na pewno pozyskamy profesjonalną radę.

Zakątek tropiku we własnym mieszkaniu to prawdziwie jest miłość.

You may also like...