Tatuaż to pamiątka na całe życie, co jednak w momencie, jak chcemy go usunąć? Pojawia się problem

Owszem, być może pojawi się taki dzień, kiedy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go bardzo dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na całkowicie innym etapie życia, teraz natomiast taki pomysł wydaje nam się głupi, a do tego tatuaż jest – mówiąc delikatnie – brzydki.

Pojawia się więc myśl, aby go zlikwidować raz na zawsze, tak jakby nigdy go nie było. Ale jak tatuaż, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Ciężko określić, ile to będzie kosztować, ponieważ zależne jest to od rożnych wytycznych, czyli wielkości, jego lokalizacji, koloru czy sposobu zrobienia. Dosyć szybko i z łatwością można się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakże usuwania makijażu permanentnego to już inna kwestia, bo taki tatuaż w założeniu wykonywany jest na całe życie (więcej na ).Obecnie najbardziej efektywnym sposobem usunięcia tatuażu jest laseroterapia. Realny jest także zabieg chirurgiczny. Inne mniej popularne zabiegi to dermabrazja czyli peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo ważne, każdy z tatuaży musi być usunięty w odpowiedniej klinice, przez specjalistę. Niektórzy starają sięusuwać tatuaż domowymi metodami. Używają do tego celu chlorku sodu, ale nie jest do dobry sposób. Gdyż taki zabieg przeprowadzany jest niezbyt profesjonalnie, więc można być pewnym, że pozostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zdecydowanie łatwiej usunąć tatuaż płytki, czasowy. Jeśli natomiast mówimy o tatuaży permanentnym to powinniśmy wiedzieć, że jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, trudniejszy przypadek. W przypadku tatuażu okresowego barwnik wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po pewnym czasie złuszcza się wraz z nią.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik dostaje się do głębszych warstw skóry, co powoduje, iż organizm nie może pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i pozostawia na skórze na stałe. Problemem być mogą także tatuaże wykonane przez amatorów, ponieważ w przeciwieństwie do profesjonalnych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to dość specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasz chwilowy kaprys, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż czasowy. To pewność, że za pewien czas nie będzie już zdobił naszego ciała, a my być może po jakimś okresie stwierdzimy, że jednak nam go brak. Wtedy można zdecydować się na tatuaż stały. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem chwili, a później poszukiwanie sposobu na zniszczenie naszego „dzieła”. Autor

You may also like...