Tatuaże – z jakiego powodu cieszą się teraz tak dużą popularnością i co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?

Ozdabianie ciała jest nie obecną modą. Pragnienie atrakcyjnego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednak na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Współcześnie, ogromnym zainteresowaniem odznaczają się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale bardzo często posiadają także symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże (www.13tattoo.pl/) były rysowane podczas wszelkiego rodzaju obrządków rytualnych. Następnie zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże przeważnie wskazywały na zbrodnię, jakiej dana osoba się dopuściła. Dziś jednak posiada je coraz więcej osób, a popularne studia tatuażu przeżywają faktyczne oblężenie. Trzeba jednak pamiętać, że zrobienie podobnej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób trwały, z tego powodu decyzja powinna być dogłębnie przemyślana.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest nieschematyczny? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz też zamieszczony tutaj (https://baborinstytutwroclaw.pl/oczyszczanie-twarzy/) inny tego typu materiał.

Rzecz jasna, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednakowoż najczęściej to bardzo bolesne zabiegi. Dziś stosuje się metodę laserową. Niezbędnych jest kilka sesji, w zależności od wielkości tatuażu oraz ilości jego pigmentu.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem prowadzącym zabieg. W dodatku, usunięcie tatuażu cena również bywa problematyczną przeszkodą. Wobec tego, zanim wykona się tatuaż, koniecznie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie przeprowadzane jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi (więcej na ). Alternatywą może być wykonanie tatuażu biologicznego, który z reguły utrzymuje się przez krótki okres, na przykład rok, jako że zastosowany barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik jest absorbowany w całości, więc mogą pozostać ślady. Należy podkreślić, że usunięcie tatuażu jest najszybsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych lub granatowych. Tatuaże kolorowe są dużo bardziej kłopotliwe. Największe trudności sprawia przede wszystkim tusz o barwie zielonej bądź żółtej.

Podsumowując, tatuaże są dzisiaj jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w ozdabianiu ciał. Pełnią funkcje estetyczne, ale niekiedy są także istotnym symbolem. Jednakowoż, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie trzeba się stosownie zastanowić, ponieważ usunięcie tatuażu, zwłaszcza kolorowego, nie jest łatwe i zazwyczaj wiąże się z dość dużym bólem. Opracował

You may also like...