Ten cudowny moment potrzebuje także słodkiej oprawy, zakup piękny torcik w pewnej cukierni

Organizacja przyjęcia weselnego okazuje się dla nowożeńców ogromnym wyzwaniem, gdyż powinni dopilnować wielu ważnych spraw. W tym wyjątkowym dniu kluczowe stają się wspaniałe stroje, nastrojowa muzyka, estetyczne ozdoby. Nie mniej ważne jest naturalnie smakowite menu, które poda się zgromadzonym gościom. A zwieńczeniem takiego jadłospisu staje się tort weselny, który wypełnia na przyjęciu ślubnym niesamowicie ważne zadanie i powinien odznaczać się doskonałym smakiem i pięknym wyglądem.

Dlaczego dekoracje tortu weselne są tak ważne?

tort

Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Choć mogłoby się zdawać, że tort weselny jest po prostu smakołykiem, który wieńczy posiłek oraz świetnie komponuje się z serwowaną kawą bądź herbatą, pełni on znacznie istotniejszą rolę. Moment, gdy torcik na specjalne zamówienie na terenie Warszawy weselny jest wwożony na salę oraz pokazany małżonkom oraz zebranym gościom, jest bardzo ważny i szczególny – zobacz dodatkowe informacje. Najczęściej okazji tej towarzyszy nastrojowa melodia, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze nowożeńcy kroją tort oraz karmią się nawzajem. Wydarzenie to skrywa w sobie istotną symbolikę, zatem to oczywiste, że podany tort powinien być wyjątkowy.

Jakie torty spotyka się na weselach?

Oferta tortów ślubnych jest obecnie bardzo urozmaicona i ciekawa, co powoduje, że trudno wytypować jeden określony. Torty weselne spotyka się w formie piętrowej podawane na stelażu, co bywa wyjątkowo komfortowe w dzieleniu, jak również w jednolitej wersji. W ostatnich latach bardzo modne stały się tak zwane torty cupcake czyli zbudowane z babeczek. Wielkość tortu warto dopasować do liczby

tort

Źródło: pixabay.com

zaproszonych gości. Jeśli chodzi o smak, panuje tak wielka różnorodność, że każda młoda para znajdzie tort idealny dla siebie.

Ważna okazuje się ozdoba

Tort weselny powinien nie tylko znakomicie smakować, lecz również wspaniale się prezentować. Dekoracje stosowane na tortach ślubnych są niezwykle zróżnicowane: od subtelnych ozdóbek w formie kokardek, kwiatków oraz małych figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu lub odmiennych mas cukierniczych. Dekorację wypieku warto dostosować pod kątem tonacji do dekoracji na sali albo do motywów na garderobie nowożeńców – -> zobacz więcej. Stawiając na daną cukiernię, trzeba upewnić się, że wypieki tworzy ona tylko z naturalnych składników.

You may also like...