Terapeutyczne i estetyczne funkcje lampy na depresję

Dobroczynny wpływ sztucznego słońca na zdrowie znany jest od stuleci. W Skandynawii lampy do helioterapii stosowane są bez mała we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. W Niemczech używa się ich w blisko 180 klinikach i placówkach szpitalnych, a we Francji fototerapia uważana jest , za najlepsze lekarstwo na chandrę.

lampy antydepresyjne - ILUMINA

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com

Na własnej skórze odczuwamy znaczenie światła na nasze odczuwanie. Zimową porą wielu z nas dopada złe samopoczucie, zniechęcenie i ospałość. To oczywista reakcja naszego organizmu na brak światła. Do łagodzenia tak zwanej depresji zimowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do dziennego.

W znanym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz częściej w ostatnim czasie mówi się o lampach przeciwdepresyjnych (lampy antydepresyjne w dobrej cenie na Lampa przeciwdepresyjna różni się od zwykłej lampy przede wszystkim natężeniem i barwą emitowanego światła, które zbliżone są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp przeciwdepresyjnych, uruchamia przede wszystkim proces wydzielania melatoniny. Światłolecznictwo, Helioterapia wspomaga w odnowieniu wigoru i dobrego nastroju. Można ją z powodzeniem wykorzystywać w warunkach domowych. Lampy przeciwdepresyjne markowych wytwórców posiadają certyfikat wyrobu leczniczego a o ich styl dbają wybitni projektanci. Obecnie światłoterapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób (dowiedz się więcej o światłoterapii). Niebanalnym kłopotem może być depresja, choćby w przypadku młodzieży, nastolatków. Oddziaływanie naturalnego światła słonecznego albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od dawna. Postaciami uprawnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta metoda leczenia może być używana w domu lub w obecności personelu szpitali.

Helioterapia stosowane jest w przypadku objawów depresji i w dużej mierze może być zamiennikiem leków antydepresyjnych czy metody psychoterapeutycznej. Fototerapia ma bardzo korzystny wpływ na ludzi starszych, którzy dużo czasu przebywają w domach. Oddziaływanie sztucznego słońca powoduje podbudowę kości i ustanie objawów depresji. Światłem leczy się też zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, jak również podróżujące do innych obszarów czasowych.

You may also like...