Terapia zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo znacząca

Zez jest schorzeniem, jakie cechuje się nierównoległym zestawieniem gałek ocznych. Przeważnie towarzyszą mu rozmaite zakłócenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zaburzeń pracy mózgu. U dzieci na ogół uwidacznia się zez zbieżny, zaś u osób dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest realna. Przed operacją pacjent jest porządnie zbadany, co w znacznym stopniu pozwala przeciwdziałać dwojeniu pooperacyjnemu.

kosmetyk

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo ryzyka wystąpienia powikłań, mnóstwo ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z dobrym efektem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo istotna jak u najmłodszych. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dorosłych pacjentów wyłącznie jako problem kosmetyczny, w czasie gdy efektywne i odpowiednie leczenie może wykluczyć dokuczliwe i krępujące oznaki subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba również ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób szpecący duży zez bywa powodem kompleksów, niskiej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze wskazań kosmetycznych może posiadać również znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, czy też ogólnym. Pacjent przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem stosowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (zobacz) oprócz leczenia zeza zajmuje się również leczeniem wielu różnych chorób w obszarze oka. Specjalistyczne sprzęty przystosowane do działalności w okolicy tak delikatnego organu, pozwalają na dokładne przeprowadzenie wszelkich zabiegów.

You may also like...