Trend na rękodzieło – w jaki sposób zacząć?

Współcześnie młodzi ludzie w Polsce szukają dla siebie różnego rodzaju alternatyw na przyszłość. Wiele osób po studiach nie chce pracować w czyjejś firmie, chcą od razu zacząć działać na swój rachunek. W związku z tym faktem poszukują dziedzin, w których warto byłoby się wyspecjalizować i w ten sposób zarobić na życie. Pomysłów z roku na rok jest coraz więcej, jako że chodzi głównie o to, żeby wstrzelić się we współczesne wymagania konsumentów.

Rękodzieła tradycyjne

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach zauważa się bardzo dużą popularność tzw. trendu ,,slow life’’, a co się z tym wiąże – bardzo modne stało się rękodzieło. Wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło ,,rekodzielo’’, a dostaniemy kilkadziesiąt linków do stron internetowych sklepów sprzedających różnego rodzaju przedmioty wykonane ręcznie. Są to przede wszystkim przedmioty użytku codziennego, ręcznie zdobione w artystyczny sposób. W związku z panującym współcześnie popytem na tego typu artykuły, dużo młodych, kreatywnych osób chce podjąć próbę w tej branży – odliczenie składek zus.

Ta porządna treść, posiada pokrewne informacje na opisywany wątek, zatem nie czekaj, tylko zgłąb szczegółowo wiadomości na to zagadnienie.

Metod na to, jak zacząć zarabiać na rękodziele jest kilka. Żeby zareklamować takie własnoręcznie zrobione przedmioty możemy wziąć udział w różnego rodzaju targach, które są nastawione na silne promowanie takich artykułów. Najbardziej znane jest jednak sprzedawanie swoich małych dzieł na różnego rodzaju aukcjach w Internecie. Zaleta tej metody jest taka, iż, że jest ona szybka i dociera do dużego grona odbiorców. Wada natomiast jest taka, że jakiś ułamek naszego utargu musimy oddać portalowi pośredniczącemu w sprzedaży –

Z tego powodu niektórzy decydują się na śmiały krok i po prostu zakładają własną firmę i sklep. Tu jednak też natrafimy na pewne wady , zazwyczaj dotyczące biurokracji i zusu. Po założeniu działalności gospodarczej będzie czekało nad odliczanie składek zus. Oznacza to, iż w pierwszych miesiącach działania naszej firmy, kiedy jeszcze nikt nie będzie znał naszej marki, możemy musieć dopłacać do swojego interesu. Są to uroki pracy na własne konto, w zakładach pracy składki zus (zobacz zus z-3) pracodawcy płacą, a my nie musimy się nimi przejmować.

pieniądze

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę opisane powyżej kwestie, powinniśmy mieć świadomość, że rękodzieło,jeśli osiągniemy już odpowiedni poziom i staniemy się rozpoznawalną marką, może rzeczywiście być świetnym pomysłem na zarabianie pieniędzy dla młodych ludzi. Współcześnie jest na to szczególnie dobry czas, ponieważ ludzie wolą rzadkie przedmioty od tych produkowanych masowo i dostępnych w hipermarketach – MEDIA IT sp. z .o.o.

You may also like...