Trochę odnośnie militariów

Przechowywanie broni palnej uwzględnia stosowania specjalistycznej kabury. Jest to rodzaj pokrowca. Z którymi modelami kabur możemy mieć do czynienia zazwyczaj? Kabury, czyli zwykle pokrowce do przechowywania broni udostępnione są w wersji do noszenia pod pachą. Będą także fasony, mogą można zostawić przypięte do pasa. Wśród dostępnych w dzisiejszych czasach fasonów kabur znajdą się również kabury udowe. W zgodzie ze swoją nazwą kabury udowe noszone będą na udzie.

militaria

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Kabury bez względu od tego, w jakim miejscu będą wykorzystywane powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby przechowywana w nich broń była zabezpieczona przed wysunięciem. Te noszone pod pachą posiadają najczęściej więc klapę zapinaną w górnej części, która zabezpiecza przed wypadnięciem broni. Te udowe posiadają aż trzy typy zabezpieczeń.

Częścią kabury udowej będzie system pasów, poprzez co kabura na udo może zostać mocowana do uda w stosowanej wysokości. Zabezpieczenia te można w każdej chwili zdjąć. Wtedy kaburę można nosić na specjalnych szelkach lub na pasie. Sprzedaż kabur nie tylko udowych oferują sklepy z akcesoriami militarnymi. Bez względu od modelu pokrowca większość z nich ma kieszenie , które służą do przechowywania elementów wyposażenia jak przykładowo wycior.

Wszystkie fasony mają także kieszenie, w których możesz przechowywać dodatkowy magazynek lub zapas amunicji. Gatunkiem pokrowca jest olstra. Olstry stosowała generalnie kawaleria. Gdy mimo wszystko konie, wraz z nimi kawalerzyści zniknęli z armii, używanie tych elementów stało się bezużyteczne.

Czyżbyś nie mógł przerwać tego wpisu? To dla nas bardzo miła informacja – w takim razie kontynuuj poszukiwania (https://aristar.pl/wspolpraca/) na następnej witrynie.

Rodzaj kabury zawsze dobiera się do gatunku stosowanej broni.

Różne kabury będą mimo wszystko przystosowane do przenoszenia rewolweru, inne do broni z większym korpusem. Niegdyś kabury wykonywano głównie ze skóry. Obecnie prócz skóry stosuje się także różne inne materiały.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę tym ciekawym wpisem? Fantastycznie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link krzesła nowy styl cennik i przejdź do nowej witryny po szczegóły.

Dzisiaj znacznie częściej możesz kupić kabur wykonane z materiału nylonowego, czy z kordury.

Sklepy z elementami militarnymi proponują również kabury wyprodukowane z połączenia tych dwóch tkanin. Pokrowce skórzane będą bardziej wytrzymałe, trzeba jednak dać za nie nieco więcej aniżeli za nylonowe, czy uszyte z cordury.

You may also like...