Trudny kompromis, czyli jak wygląda idealna sypialnia w twoim mieszkaniu i jak zadbać o komfort w tym pomieszczeniu

Większość z nas ma swoje wyobrażenie wymarzonej sypialni. Przestronne, kojące miejsce do spania to nie tylko szafki nocne i łóżka, ale także klimat który jest przez nie wspólnie wytwarzany. Inaczej aura sypialni wygląda w droższym apartamencie, inaczej w skromnej stancji z dala od miasta.

W dyskusjach na temat tworzywa z którego wykonane jest łoże głosy zawsze są podzielone. Jedni preferują tylko łóżka z drewna, ale mocne strony mają też łóżka metalowe . Wykończenie z metalu stosowane są w większych hotelach, modne są także niewielkie łóżeczka metalowe dla niemowląt. Wybór między wykończeniem z drewna i metalu należy rozpatrzeć pod kątem materiału podłoża. Nie brak głosów krytycznych zarówno stalowe wsporniki jak i fatalne dykty drewniane. Warto zapłacić więcej, nawet może to sięgnąć tysiąca złotych, żeby cieszyć się trwałym i funkcjonalnym łóżkiem przez lata.

Co znaczyłyby sypialnie, w których zabrakłoby szafek nocnych? Razem z łóżkami tworzą one nierozłączny meblowy duet, który tworzy wyobrażenie o sypialni. Wkomponowane pod odcień garderoby lub drzwi (warto sprawdzić dierre antywłamaniowe drzwi wejściowe) szafki nocne służą nie tylko przetrzymywaniu ubrań czy piżam. Do praktycznych szafek wkładamy również zegarki, a w pomieszczeniach hotelowych portfele i dokumenty. Bliskość szafek pozwala nam budzić się wypoczętym, z kompletem ważnych dla nas rzeczy.

Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

W dyskusjach nad jakością noclegów swoje komentarze mają także materace. Raczej zwykliśmy kojarzyć nocleg na materacach z sytuacjami jednorazowymi zazwyczaj niewygodnymi. Jednak dziś materace piankowe i sprężynowe w najnowszych modelach gwarantują nam równie wysoki poziom wyspania.

W poszukiwaniu idealnego modelu natkniemy się na gąszcz wszelakich kryteriów. Mamy do wyboru pianki miękkie, bardziej przyjemne w dotyku i twarde, zdecydowanie mniej sprężyste. W niektórych materacach robionych na wzór łoża małżeńskiego producenci stosują kilka rodzajów twardości. To wszystko prezentuje się w miarę uniwersalnie nawet jeśli kompromis na jeden rodzaj materaca jest niemożliwy.

Jak widzimy już zdecydowanie się na jeden mebel, czy raczej jego parametry przysparza nie lada problem. Nie wspominając już o zagospodarowaniu całej sypialni. Jej ostateczny design jest w wielu przypadkach pochodną trudnego kompromisu.

You may also like...