Twoje maluszki wymagają przyjaznych oraz trwałych mebli, zadbaj o najlepsze wyposażenie pokoju dziecinnego

Urządzenie ładnego i wygodnego pokoju dla maluchów nie jest wdzięcznym zadaniem. Uwagę należy zwracać nie tylko na urodę mebelków, która powoduje, że pokoik będzie wyróżniał się miłą atmosferą, ale też na to, czy poszczególne części umeblowania są przyjazne oraz bezpieczne dla małego lokatora.

Wybór mebli do dziecięcego pokoju może być sporym wyzwaniem

Meble dla dzieci powinny odznaczać się wybitnymi parametrami technicznymi i być zupełnie bezpieczne dla maleńkich lokatorów pokoiku. Szuflady oraz półki w szafkach powinny być umieszczone się na bezpiecznej wysokości, a jeśli dziecko staje się już na tyle duże , aby spokojnie do nich sięgać, trzeba zyskać pewność, że są dobrze osadzone na kołkach albo zostały wyposażone w zabezpieczenia, które gwarantują, że nie spadną. Uwagę trzeba skierować też na wysokość stolika przeznaczonego do zabawy lub nauki. Optymalnym rozwiązaniem będzie stolik z regulowaną wysokością, który mógłby rosnąć razem z dziećmi. Dobrym posunięciem będzie także barierka przy łóżeczku, jaka ochroni malucha przed nocnym upadkiem.

Spiżarnia w domu

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com

Znajdź meble na miarę swoich potrzeb

Każdy rodzic chce dla własnego dziecka najlepszego umeblowania pokoiku, dlatego asortyment wyposażenia dostępny w sklepach i salonach meblowych nie raz powoduje wątpliwości. Należy pamiętać, że zawsze ma się możliwość, by skontaktować się ze stolarzem, który doskonali się w tego typu mebelkach. Producent mebli dziecięcych bez wątpienia stworzy zestaw mebli idealnie dopasowany do gustu klienta. Pomyślną stroną takiego rozwiązania jest możliwość czuwania nad każdym etapem wykonywanych prac i bardzo bogaty wybór płyt meblowych i dodatków, o co w tradycyjnych salonach bywa bardzo ciężko.

Nie tylko sypialnia dziecka wymaga porządnych mebli

Oczywiście nie tylko rodzice powinni dbać o odpowiedni wybór mebelków dla najmłodszych. Z podobnym kłopotem borykają się też właściciele sal zabaw czy żłobków. Powinni oni zatroszczyć się o idealne wymiarowo szatnia, krzesełka oraz stoliki, jak również szafki na przybory szkolne. Kupione meble powinni być wyjątkowo trwałe, lecz zarazem śliczne i barwne, żeby maluchy czuły się przyjemnie w ich otoczeniu. Też w tym wypadku oferta producenta mebli może okazać się najkorzystniejsza oraz pomoże zaprojektować bajkowe królestwo dla dzieciaków. Czytaj też

You may also like...