Uroczysty dzień dla każdego chłopca

Tak jak dla dorosłej kobiety wielkim wydarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki takie samo znaczenie ma dzień Komunii Świętej. Oprócz samego znaczenia religijnego, to również duża impreza, którą, tak samo jak przyjęcie weselne, trzeba zaplanować w każdych szczegółach. Przygotowania zaczynają się kilka miesięcy wcześniej. Co raz częściej rodziny decydują się na to, by komunia odbyła się w lokalu. Lokal to świetny pomysł dla zabieganych matek, które nie mają czasu ugotować komunijnego obiadu.

Dając menu profesjonalistom mamy przekonanie, że przysmaki będą wyśmienite i właściwe do uroczystości. Lecz to jest sprawa opiekunów. Dzieci bardziej przejmują się swoim wizerunkiem. Zwłaszcza dziewczynki, którym pragną się piękne, śnieżnobiałe, sukienki komunijne. Podobnie jak w przypadku sukienek do ślubu, na rynku jest wielki wybór sukienek do komunii. O tym, jakie muszą być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują tylko własne córki. Nierzadko jest w ten sposób, że rodzice wspólnie decydują się na stroje liturgiczne, a więc tzw. alby.

Unika się wtedy podziałów wśród samych dzieci, które potrafią być dla siebie niemiłe. Jedna dziewczynka może wyśmiać inną za „niemodną sukienkę”. W przypadku ubiorów liturgicznych ten kłopot nie istnieje- wszystkie pociechy prezentują się tak samo. Jeżeli jednak nie ma konieczności kupna alby, należy pilnować, by nie przeholować ze stylizacją. O ile w kwestii chłopca to nie jest kłopotem, garnitur i po sprawie, to już przy córce czasem ponosi nas fantazja. Zapominany,że mamy do czynienia z dzieckiem i fundujemy własnym pociechom kreacje godne królewny.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo sukienek komunijnych wygląda jak ślubne. Falbanki, tiule, kokardki i wstążeczki- miejmy na uwadze, iż dużo nie za każdym razem równa się najlepiej. Pantofelki również powinny być skromne i nie na obcasie. Nie przesadzajmy również z uczesaniem. Komunia to nie rewia mody i nasza córeczka nie musi mieć na główce wymyślnych konstrukcji. Trzymajmy się zasady, że im skromniej, tym lepiej. Cały ubiór nie powinien przesłaniać ducha tego ważnego święta.

You may also like...