Urządzanie balu studniówkowego

Urządzanie studniówek ma w Polsce niezwykle długą tradycję. Jak sama nazwa wskazuje, jest to uroczystość urządzana na sto dni przed egzaminem maturalnym, a więc w trzeciej klasie szkoły średniej. Oprócz trzecioklasistów zwykle na imprezie bawią się pracownicy szkoły oraz osoby z innych klas i liceów zaproszone przez uczestników. Studniówki urządzane są w rozmaitych lokalach, zazwyczaj tam, gdzie dostępna jest duża sala.

Bal maturalny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Tradycyjnie bowiem bal zaczyna się polonezem, w którym biorą udział wszyscy uczniowie.

Zajrzyj do artykułu, który jest pod podanym linkiem i czytaj na stronie (https://www.boskabijoux.pl/) na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie zwlekaj!

Najbardziej ekskluzywne, a co z tym związane drogie studniówki urządzane są w ekskluzywnych wnętrzach pałaców. Na studniówce gra zaproszony zespół muzyczny lub DJ, niekiedy jest to jedynie podkład puszczany z płyt.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje, one z pewnością również przykują Twoją uwagę.

Ważne są też różnego rodzaju akcesoria, jak na przykład stroje i dodatki jak na przykład buttony (odsyłam: oferta buttonów na stronie przypinane do stroju.

Stroje na studniówkęW trakcie przygotowań do balu studniówkowego niewątpliwie największą wagę przywiązuje się do zdobycia właściwego stroju. Jeśli chodzi o chłopców najlepszy będzie garnitur z krawatem lub muszką, w ciemnych odcieniach, raczej bez kamizelki. W przypadku dziewcząt sprawa jest bardziej skomplikowana. W wyborze dziewczęcych ubiorów na studniówkę panuje dość duża dowolność, w wyniku czego różnorodność sukienek jest wielka, zarówno jeżeli chodzi o fason, jak i o długość. Różnorodne są także odcienie sukienek, choć stosunkowo często pojawia się czerń. Jeżeli chodzi o buty to dominują te na szpilkach. Do ubiorów dopasowuje się różnorodne fryzury, zwykle są to koki i upięcia.

Przebieg baluNa większej części balów studniówkowych razem z uczniami bawią się także nauczyciele. Wyznacza się czasami również ludzi odpowiedzialnych za pilnowanie przebiegu całej imprezy. W kosztach zaproszenia na imprezę jest zawsze catering, w tym co najmniej jeden ciepły posiłek w czasie trwania imprezy. Często klasy mają oddzielne stoły w miejscu imprezy. Popularne jest też wykorzystywanie różnorodnych oznaczeń przynależności do danej klasy lub też ogólnie wstępu na studniówkę. Do tego stosuje się rozmaite przypinki z napisami (więcej: w ofercie przypinki), jak również różnokolorowe wstążki. Wybór jest niezwykle szeroki, a decydują o nim najczęściej organizatorzy imprezy. Całość najczęściej jest także rejestrowana na wideo.

You may also like...