W co się przebrać z okazji święta Halloween – na jakie warto zwrócić uwagę

Wybór stroju halloweenowego spędza sen z powiek niejednej osobie. Kiedy niekiedy dobrze jest puścić wodze fantazji i zrobić coś oryginalnego. Wiele osób decyduje się przebrać za kościotrupa albo innego nadgniłego stwora, po czym pokazuje się, że na przyjęciu wszyscy wyglądają jednakowo. Jeśli chcesz zaszokować familię i znajomych niebanalnym kostiumem halloweenowym przejrzyj niepowszednie inspiracje oraz wybierz coś dla siebie. Z pewnością przyciągniesz wzrok niejednej osoby.

Halloween już na dobre zagościło w jesienne kalendarium. Każdego roku jest to okazja na przebranie (link tu…) się w ohydne maski. W makabrycznych strojach można też udać się na balangę Halloween, aby wspólnie ze znajomymi się pobawić. Bajeranckie przebrania halloweenowe to: makabryczny świecący szkielet, krwiożerczy wampir natomiast odpowiednie przebrania dla dziewczyn to: wszelkiej maści widziadła, wiedźmy a także czarodziejki – zobacz damskie stroje karnawałowe tutaj.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest obyczajem czerpiącym z celtyckiego obrzędu Samhain. Poniektórzy badacze jednak sądzą, że pochodzi z ceremonii rzymskich poświęconych bożkom nasion oraz owoców. Dokładna geneza obrzędu nie jest znana, jednak większa część skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego obrządku. Wedle wierzeń staroceltyckich w dzień Samhain zaciera się granica pomiędzy światem umarłych a żywych. W owym dniu oddawano szczególny hołd przodkom, których dusze wpuszczano do domu. Obawiano się jednak złych dusz błądzących po świecie, które to odstręczano rozmaitymi sposobami. Nierozłącznym ceremoniałem w trakcie obrzędów Samhain było palenie ognisk.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy, to przejrzyj ciekawy wpis (https://ocelio.pl/napoje-roslinne). W nim umieściliśmy dodatkowe oraz interesujące treści.

Podług wierzeń przodków, ognisko miało użyczać siły słońcu do walki z mrokiem. Wokół ognisk odbywały się tany śmierci. W miejsce dyń, które w tych czasach nie były znane używano rzep. Tak samo jak obecnie nacinano je w kształty przywodzące na myśl demony. To przypuszczalnie od tego zwyczaju dzisiaj przebieramy się w czasie imprez Halloween. Drzewiej druidzi przebierali się, aby odstręczać w ów sposób złe duchy, aktualnie już jednak przebieranki spełniają jedynie odmianę rozrywki.
Ciągle nie wiesz jak przebrać się na Halloween? Nie musisz się zamartwiać, w sieci można znaleźć bezlik inspiracji na przebrania halloweenowe – ubierz się zaskakująco na imprezę.

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź www, a znajdziesz większą ilość podobnych informacji, które także będą ciekawe.

W sieci możemy także odnaleźć specjalistyczne sklepy proponujące najróżniejsze, przerażające kostiumy.

You may also like...