W co ubrać dzieci, przygotowujące się do uroczystości Komunii

Chociaż tegoroczny sezon komunijny raczej się już zakończył, bo komunie najczęściej odbywają się w maju, biznes komunijny nadal się kręci. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju panowała raczej bieda, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, niż dziś.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy dzieci nie otrzymywały tylu prezentów na komunię, ile teraz. A zamiast laptopów, smart fonów, czy tabletów, prezentem był złoty święty łańcuszek, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata. Obecnie priorytety nieco się zmieniły, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały niezmienne, takie same. Jakie to fakty?

Po pierwsze ubiór. Kiedyś nasze dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane odświętnie. Najczęściej ubierano garnitury, strojne sukienki, czy alby komunijne. Dziś zmieniło się niewiele w tej kwestii. Dzieci nadal wyglądają odświętnie, wkładając alby. Jakiedobre strony ma ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?

Autor: Superfoto.pl

Przede wszystkim nasze dzieci prezentują się identycznie.

Zainteresował Cię ten wpis? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj (https://klimatop.pl/black-friday,394.html) tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię sprawach.

Nikt nie czuje się „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy wyglądają podobnie. Wiadomo, że kiedy chłopcy pójdą ubrani w garnitury, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedni będą posiadać ładniejsze sukienki, inni zaś z nieco niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Chłopcy pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne włożą lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci mniej zamożni, włożą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, komunijne alby nie są drogie, a zazwyczaj wyglądają identycznie. Najczęściej krój alb w tym samym kościele nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę z drugiej ręki, od starszego syna, czy córki sąsiadów. nikt się przecież nie zorientuje (link do wpisu) na alby ciągle cieszą się popularnością. Są rodzice, kupujący dziecku nawet dwie, czy trzy alby, by nie musieć ich prać codziennie podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci codziennie uczęszczają na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy współczesnymi komuniami u różnych ludzi, zarabiającymi różne pieniądze, te alby mogą jedynie zjednoczyć wszystkich w kościele. Dzięki albom, wszystkie dzieci ubrane są tak samo, a to na pewno niesie wiele pozytywów (sprawdź informacje na ).

You may also like...