W jaki sposób dobrać zabawkę dla swojej pociechy swojego dziecka

Oferta wytwórców zabawek jest ogromna, nęcą kolorem oraz dźwiękiem. Przy tak obszernej ofercie łatwo się zagubić, a wybór należytej zabawki może okazać się nadzwyczaj trudny. Uwierzyć reklamie, efektownemu wyglądowi, znajomości marki? Jakie cechy powinna posiadać idealna zabawka? Jak widać, wybór tej właściwej wcale nie jest taki łatwy.

Wybór właściwej zabawki dla naszego malucha to swego rodzaju proces. Na początku należy się zastanowić nad celem kupna cacka. Zadać sobie pytanie: po co nabywamy dziecku konkretną zabawkę. Czy ma ona absorbować dziecko, podczas kiedy rodzice są zajęci i bezowocnie pochłaniać jego czas? Czy nieść z sobą możność nauki i rozwoju?

Dobra zabawka to taka, która pobudza do aktywności. Zabawki masowe zwykle dostarczają potomkowi skończonych rozwiązań i czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są takie, które przez rozrywkę uczą oraz kształtują. Dobrze dobrana zabawka rozwija rozumowanie logiczne a także przestrzenne, koordynację, pomysłowość, jak też umiejętności werbalne. Jeżeli idzie o maluchy w wieku przedszkolnym lubią one naśladować czynności dorosłych. Doskonałym więc pomysłem może być na przykład kasa sklepowa zabawka – .

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Im prostsza zabawka, tym bardziej pobudza do zabawy. Zabawki, które grają, świecą, same się ruszają, są dla dziecka interesujące tylko przez moment i szybko mogą wylądować w kącie. Dobra zabawka otwiera przed maluszkiem wiele możliwości.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze by było powiększyć swoją wiedzę na objaśniany tu temat? Wejdź więc na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej opinii na ten temat (http://www.sklep.wzso.pl/produkty/krazki-przeciwodlezynowe,2,10839).

Przykładowo drewniane klocki, które mają nieomal nieograniczoną ilość aranżacji. Kiedy wiemy już, po co kupujemy zabawkę, powinniśmy ją dostosować do wieku oraz preferencji malucha. Co innego interesuje bobaska, a co innego przedszkolaka. Musimy również pamiętać, że poniektóre zabawki są przeznaczone dla dzieci wyżej pewnego wieku, co bez trudu sprawdzimy w oznakowaniach na opakowaniu.

Również poziom trudności powinien być dopasowany do wieku dziecka, dla jakiego zabawka jest nabywana. Niemowlę nie jest w stanie skupić swej uwagi dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze kontroluje swe ruchy, a świat poznaje poprzez zmysły. Stąd trzeba dobierać gadżety o wyrazistych odcieniach, które łatwo przykują spojrzenia niemowlęcia. Nieco starsze dzieci, które mogą się już samemu poruszać, szybko przetestują wytrzymałość swoich zabawek. Ich uwagę natomiast na pewno przykują proste klocki i układanki. Ważne, żeby zabawki miały rozmaite kształty i faktury.

Zabawki możemy także kupić w internecie wpisując w przeglądarkę hasło: zabawki sklep internetowy – zabawki sklep internetowy.

You may also like...