W jaki sposób doskonale dobrać obuwie trekkingowe, ażeby zagwarantować sobie komfort?

Mało kto zwraca uwagę na to jakie obuwie zakłada. I najczęściej udaje się w góry w normalnym stroju i obuwiu. Niestety po paru kilometrach takiej górskiej wędrówki niedoświadczeni spacerowicze raptem zaczynają odczuwać duży dyskomfort. Nieodpowiednie obuwie obciera stopy i nie zapobiega przemakaniu. Nieodpowiednio dobrane buty mogą popsuć nawet najlepszą urlopową wycieczkę. Opłaca się zatem dowiedzieć się dla kogo przeznaczone są buty trekkingowe niskie, a dla jakich ludzi wysokie buty górskie.

buty trekkingowe
A więc, do chodzenia po łagodnych wzgórkach, lesie ewentualnie jeszcze innym łagodnym padole, najlepszym pomysłem z pewnością będą niskie buty, sięgające powyżej kostki stopy. Tego typu obuwie jest lżejsze od zwykłych butów ze znacznie wyższą cholewką. Ma ono jednak rozwiązania używane w wysokich butach górskich, to jest membranę zapobiegającą przemoknięciu. Dobrze wyprofilowana podeszwa zapewnia stabilność stóp.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis, to do zobaczenia (http://www.stajniaiskra.pl/art/1050/rekreacja-czy-sport-a-moze-to-i-to.html) mamy kolejne wątki na stronie, którą stworzyliśmy pod poniższym linkiem.

Buty trekkingowe niskie są niebywale uniwersalne.

Oprócz lekkich wędrówek warto w nich uprawiać mnóstwo form aktywności. Nadają się do popularnego nordic walking`u bądź jazdy na dwóch kółkach. Górskie szlaki ze spadzistymi zboczami, rumowiska skalne bądź całodobowe wędrówki po bardzo nierównym terenie dobrze jest pokonywać w specjalistycznym obuwiu i stroju. Znakomicie nadają się buty górskie, które zabezpieczają przed skręceniem stawu skokowego lub kostki w czasie chodzenia po trudnym terenie – kup buty w góry.

Głęboko wyprofilowana podeszwa daje dobrą przyczepność w każdym terenie i miejscu. Wkładka usztywniająca natomiast stabilizuje podeszwę. Buty trekkingowe wielokrotnie wyposażone są w membranę i klejone przeszycia. Poprzez to chronią stopy spacerowicza przed wilgocią w sytuacji niespodziewanej mocnej ulewy.

Wyprawa w góry

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Nieznacznie kosztowniejsze wzory posiadają specjalne zaczepy do przymocowania raków.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis (http://www.karuso.pl/bransoletka-czarna-gwozdz), który zapewne całkowicie Cię pochłonie, gdyż dane tam umieszczone, przykuwają uwagę.

Zatem planując trudne piesze wycieczki trzeba kupić stosowne buty. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na wodoszczelność. Buty górskie mają być zabezpieczone przed wilgocią. Zwykła membrana nie starczy. Trzeba też poznać jak dobrze zabezpieczać powierzchnię swojego buta i przeszyć. Potrzeba ponadto zwracać uwagę na materiały z których wykonane jest obuwie.

Skóra to stale główny surowiec, z jakiego robi się buty do górskich wycieczek. Najważniejszą częścią obuwia górskiego jest bezspornie podeszwa. Bieżnik musi być głęboki oraz odpowiednio wyprofilowany. Omówione powyżej elementy oddziałują na komfort jak też bezpieczeństwo górskich wycieczek.

You may also like...