W jaki sposób dostosować swój pojazd przed sezonem zimowym, żeby zniwelować skutki tej niesprzyjającej mroźnej aury?

Jak co roku wszyscy kierowcy muszą zmierzyć się z nieprzyjemną zimową aurą za oknem. Pewnie ten, kto posiada samochód już jest przyzwyczajony do tego, że w jakiś sposób trzeba przetrwać ten trudny czas oraz uzbroić się w cierpliwość chociażby ze względu na warunki na drogach. Od tego w jaki sposób przygotujemy nasz pojazd na ten zimowy okres zależy bardzo wiele. W jaki sposób zatem przygotować auto na mającą nadejść pogodę? Przede wszystkim należy zacząć od opon, to pewnie dla niektórych sprawa oczywista, natomiast musimy koniecznie zobaczyć w jakim stanie jest ogumienie.

dywaniki samochodowe

Warto wiedzieć, iż dobry bieżnik w oponie zimowej, który da nam bezpieczeństwo to przynajmniej 4 milimetry.Gdy wynosi mniej, to o wiele lepiej będzie założyć oponę letnią, jaka w przypadku nowego bieżnika posiada jakieś 8 milimetrów co sprawia, że opona lepiej będzie trzymać się śliskiej drogi. Przy okazji zmiany opony warto sprawdzić czy koło zapasowe jak również narzędzia do zmiany opony są sprawne. Podczas zimy częściej pojawiają się dziury w jezdni co sprzyja uszkodzeniu opon. Często zapominamy o tym, że w zimę mamy do czynienia z bardziej wilgotną aurą. Dużych rozmiarów dywaniki (nasza strona) samochodowe dadzą dobre zabezpieczenie przed roztopionym śniegiem i błotem pośniegowym naniesionym na obuwiu do wnętrza pojazdu. Takie dywaniki samochodowe posiadają wyższe, gumowe krawędzie w ten sposób woda zostaje we wnętrzu, a nie moczy wykładziny na podłodze, na jakiej potem może powstawać dajmy na to pleśń. Prócz tego wilgoć, która już znajduje się w wykładzinie nie wysycha tak łatwo. W taki wypadku po rozgrzaniu się samochodu wewnątrz, wilgotność podnosi się i prowadzi do ciągłego parowania okien, w takich sytuacjach komfort jazdy nie jest dobry.

akcesoria samochodowe

Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne niektórzy takie rzeczy bagatelizują, natomiast dobrze jest przed sezonem zimowych sprawdzić jak przedstawia się temperatura krzepnięcia płynów, jeżeli chodzi o układ chłodzenia. Można to zrobić w warsztacie samochodowym i nie trwa to zbyt długo, a można zaoszczędzić naszemu pojazdowi poważnych awarii. Zagrożony jest silnik, gdzie podczas niskich temperatur może dojść do pęknięcia przykładowo głowicy. Jeżeli wszystko jest w najlepszym porządku, to temperatura zamarzania płynu musi wynosić około -37 stopni. Jednak jeśli chodzi o auta używane, może wyglądać to różnie. Do tego też trzeba wymienić płyn w spryskiwaczach na zimowy. Różnego rodzaju akcesoria samochodowe, takie jak płyny czy przyrząd do czyszczenia szyb ze śniegu oraz szronu, jaki też jest w tym czasie konieczny, kupimy w specjalistycznych punktach z rzeczami do samochodów.

You may also like...