W jaki sposób kupić wytrzymałe buty

Przechadzka w górach jest jedną z najprzyjemniejszych form wytchnienia oraz odpoczynku podczas długiego wakacyjnego okresu albo krótkiego wypadu poza miasto. Istotne jest przy tym też to, że przeważnie są to zajęcia nie potrzebujące specjalnego nakładu środków i specjalistycznych przygotowań. Naturalnie przydadzą się odpowiednie buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w gruby bieżnik i przewiewną ale mocną górę.

converse

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w najniższych partiach górskich można mieć ubrane nawet klasyczne trampki . Żeby przejść spacerem po płaskim i dość krótkim szlaku, nie wymagane jest też specjalne przygotowanie lub sprzęt taterniczy, bowiem w niskich partiach gór prowadzone są trasy wyglądające czasem jak ścieżki w miejskim parku. Oczywiście nie można przesadzać z niefrasobliwością, gdyż może się to mocno zemścić.  Wybierając się na szlak zdecydowanie należy zabrać dobre buty trekkingowe meskie (sprawdź bogatą ofertę ) lub damskie, zależnie od płci danej osoby, porządne spodnie, oddychającą bluzkę i ciepłą koszulę w przypadku pogorszenia pogody. Ponieważ pogoda w górach lubi zmieniać się niezwykle dynamicznie, należy być przygotowanym na wszelkie scenariusze, spacerując nawet na prostej leśnej ścieżce. W razie nieprzewidzianego załamania pogody trzeba mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową do kompletu. Konieczne jest nie bardzo słodkie picie na drogę i oprócz tradycyjnych kanapek drobna wysokoenergetyczna przekąska.

Zwykle można przewidzieć ile czasu zajmie planowana wycieczka, zatem, jeżeli preferuje się samotne wyprawy, to warto zawiadomić bliską osobę gdzie i na ile się wybiera. Naturalnie, w takim przypadku po powrocie należy koniecznie dać znać, że już się wróciło, aby nie wzbudzać jakiegoś zamieszania. Układając trasę wyprawy, należy zawsze pozostawić zapas czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak rozplanować czas przewidziany na trasę, żeby na pewno wrócić z niej za dnia. Zachowując te wszystkie punkty, można śmiało ruszać w niższe partie gór, nie zapominając oczywiście o rzeczy najważniejszej, jaką jest własny rozsądek.

You may also like...