W jaki sposób należy prawidłowo odmawiać różaniec – wskazówki oraz rady

Jak na przykład wypada odmawiać różaniec? Niewątpliwie należałoby poznać odpowiedź na to ważne pytanie, wobec tego w tym artykule udostępnimy rzeczowych rad i podpowiedzi związanych z odmawianiem różańca.

modlitwa

Autor: Violette79
Źródło: http://www.flickr.com
Modlitwę różańcową należy rozpocząć od uczynienia znaku krzyża zarazem wypowiadając słowa „W imię – więcej pod tym łączem http://www.scenariuszzycia.pl/wibracja-imienia/ – Ojca i Syna, oraz Ducha Świętego, Amen”. Jest to fundamentalny wstęp do różańca. Dzięki takiemu początkowi uzewnętrzniamy, iż Bóg jest obecny dla nas w wszelkiej modlitwie, tak samo jak jego Syn i aniołowie, jednocześnie uświadamiamy samym sobie, że modlitwę różańcową będziemy odmawiać w jego święte imię. Kolejnym etapem jest sprecyzowanie swojej wiary, dzięki czemu wykazujemy, że znamy swojego Boga oraz wierzymy w to, że jest on niezrównany i prawdziwy. Odmawiając różaniec trzeba pamiętać, że modlitwa ta powinna być szczera oraz płynąć prosto z naszego serca.

Różaniec składa się z paru różnorodnych paciorków, pierwsze pięć zezwalają nam otworzyć się na Ducha Świętego. Na najogromniejszym z nich odmawiamy modlitwę Pańską, zaś na kolejnych trzykrotne Pozdrowienie Anielskie. Na samym końcu wypada powiedzieć modlitwę Chwała Ojcu.

Dla wielu ludzi modlitwy różańcowe mają faktycznie niezmiernie wielkie znaczenie, wobec tego bezsprzecznie należy wiedzieć jak odmawiać różaniec. Wskazane jest robić to pieczołowicie i szczerze, do takiej modlitwy nie zdołamy podchodzić z lekkim sercem i wykonywać ją pobieżnie. Modląc się do Boga zapewniamy wyraz swoich szczerych uczuć i wiary w to, iż jest on Bogiem Wyjątkowym, Najwyższym i Twórcą wszystkiego co nas obejmuje.

Jezus i różaniec

Autor: FotoKatolik
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest w modlitwie otworzyć się przez Bogiem oraz wylać przed nim swoje serce. Jeżeli modlitwa będzie prawdomówna to naturalnie trafi do naszego Wszechmogącego Ojca i Stwórcy. Odmawianie różańca warto zrobić w spokojnym i cichym stanowisku, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał i gdzie bez kłopotu będziemy mogli skupić się na modlitwie do Boga.

You may also like...