W jaki sposób określić kierunki świata na obozie?

Jeżeli jedziemy na obózlub, kiedy postanawiamy wysłać nasze dziecko na jakiś obóz, to możemy być pewni, że nasza pociecha wróci po takim obozie odmieniona. Przez czternaście dni będzie ani mamy ani taty, tylko inne dzieciaki i opiekunowie, którzy będą mówili, że trzeba pościelić łóżka, wstawać o konkretnej porze, jeść to, co będzie akurat w menu, bez przebierania w jedzeniu.

Dobrą zaprawą dla samodzielności dziecka jest obóz harcerski albo jeden z obozów sportowych. Jeżeli będzie to przykładowo obóz żeglarski to dzieci nauczą się korzystać z busoli, podobnie jak na obozie harcerskim, chociaż na tym drugim będą się uczyć też w jaki sposób określić strony świata za pomocą naturalnych wskaźników. Jak wiemy busola jest bardzo potrzebnym urządzeniem do wyznaczania kierunków świata, część osób myli ją z kompasem. Busola posiada więcej funkcji aniżeli kompas, jednak zdolność posługiwania się tymi dwoma urządzeniami, może się przydać.

Nie obawiaj się, nasze odsyłacze (http://libeli.pl/serwis-urzadzen/) są bardzo ciekawe i, co najważniejsze, są zawsze aktualne oraz użyteczne. Jeżeli poszukujesz jakichkolwiek danych, to zapraszamy do nas.

Nawet, jeśli nie będziemy zapisywać dziecka na obóz, to dobrze nauczyć malucha korzystać z busoli, bo to dobra umiejętność. Sami jadąc na surwiwal nie powinniśmy zapomnieć o wzięciu ze sobą tego ważnego narzędzia w walce o przetrwanie, bo wiedzieć jak poruszać się w obcej przestrzeni, nie zgubić się jest tak samo istotne dla przetrwania jak znalezienie jadalnych roślin. Interesująca oferta: .

manierka

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebna w wielu sytuacjach
Każdy, kto był harcerzem doskonale wie, co to jest manierka. Otóż jest to naczynie, które można zamknąć z odpornego materiału, zazwyczaj metalowe, czasem srebrne a może być w zielonych odcieniach. Mieści się w nim do dwóch litrów płynów. Manierek używają nie tylko harcerze, ale też, a może raczej zwłaszcza ludzie z wojska. To potrzebna rzecz na poligonie. Dobrze, więc ją posiadać, kiedy wyjeżdżamy na obóz harcerski albo kiedy przyjdzie nam pojechać na poligon.

Masz uczucie, że podobne posty rozjaśniają Ci bardziej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://www.s-lab.pl/produkty.html) inny tego typu punkt widzenia.

Możemy kupić różne manierki, bo producenci tego rodzaju rzeczy zrobili wszystko by było, z czego szukać. Przeczytaj tu: polecana busola.

Poza manierką zapewne przydatna okażę się jeszcze menażka, czyli naczynia do jedzenia, które przeważnie posiadają przyczepione sztućce, a dokładniej widelec połączony z łyżką. Wszystkie te produkty mają zająć jak najmniej miejsca i być bardzo przydatne.

You may also like...