W jaki sposób się golić oraz troszczyć się o męski zarost – wskazówki

Przyszła moda na zarost. Panowie zapewne cieszą się z tego, iż bujny zarost znowu jest modny, jednakże nie znaczy to, iż mogą oni przeznaczyć mniej czasu na jego pielęgnowanie. Estetyczna broda lub wąsy nastręczają czasu. Idealne golenie nie jest szybkie i wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początku powinieneś rozszerzyć pory. Możesz np. zrobić to przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręcznik na ok. sześćdziesiąt sekund. Dobrze byłoby golić się np. po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz peelingiem. Może to być żel np. ze zmielonymi łupinami orzechów. Usunie martwy naskórek, jaki może blokować ostrza a także szybciej je stępiać. Spłucz ciepłą wodą. Następne potrzebne artykuły do golenia to oliwka przed goleniem (aby zmiękczyć włosy. W następnej kolejności wmasuj krem ewentualnie piankę do golenia. Zanim poczniesz golić się, powinna poleżeć na włosach przynajmniej dwie minuty. Z jakiej przyczyny?

Dlatego że tyle czasu zajmuje piankom do golenia ich należyte działanie. Składniki muszą mieć czas, ażeby spenetrować włos. Jeżeli golisz się po na przykład 30 sekundach, tak naprawdę zgalasz suche włosy oraz powiększasz ryzyko podrażnień. Zacznij golenie wzdłuż włosa. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przemywaj ostrze. W ten sposób unikniesz podrażnień i zmniejszysz ilość wrastających włosów. Nie naciskaj ostrza, kiedy golisz. W następnej kolejności ogol się „pod włos”. Spłucz wszystko czystą wodą. Wsmaruj krem nawilżający. Poniżej rady pomagające pożegnać się z wrastającymi włosami: Nie gól się za bardzo szybko.

Gol się pierw z włosem, a nie pod włos. Nałóż krem na co najmniej dwie minutki przed rozpoczęciem golenia. Wykonuj krótkie pociągnięcia i regularnie spłukuj ostrza. Ostrożnie z pianą. To nie jej wielkość pomaga golić, tylko składniki, które wcześniej mają czas, aby zadziałać. Za dużo piany wręcz komplikuje golenie, bowiem oddala ostrze od skóry. Jeżeli jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, wymień maszynkę na taką, która ma mniej ostrzy.

Chcesz zaznajomić się z następnymi interesującymi postami na podobny temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do strony i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Oczywiście unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie używaj ręcznika, aby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj też maszynki w wilgoci i wodzie, bowiem zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeżeli masz gęsty zarost, wymieniaj je co dwa golenia. Stosuj kosmetyki do brody .

You may also like...