W jaki sposób świetnie wyposażyć swoją kuchnię.

Nie potrzebujemy bogatego oprzyrządowania kuchni, by móc gotować szybko oraz łatwo. Bardzo specjalistyczne sprzęty mogą być bardzo pomocne, jednak jeżeli sporadycznie ich używamy, zabierają tylko miejsce w szafkach jak też na blatach. Niżej zamieszczam listę wyposażenia, ułatwiającego pracę w kuchni.

dobrze wyposażona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
To minimum do pichcenia. Jak również maksimum dla wielu, co to wolą kucharzyć, nie zaś zbierać niepotrzebne przedmioty. Taki komplet „narzędzi” kuchennych pozwoli zrealizować znakomitą większość smakowitych dań. W rzeczy samej, nie jest to skomplikowany i kosztowny komplet. Rekomenduję artykuły Affek Design ze względu na ładny design i solidne wykonanie.zobacz tu plafony do łazienki plafony do łazienkiZnajdziesz je m.in. tu: Affek Design.

Nóż to podstawa podstaw. Bez niego nic się nie da zrobić w kuchni. Odpowiedni nie jest tani. W zasadzie starczy jeden – dobry, ostry, odpowiednio układający się w dłoniach. To bzdury, że prawdziwy kucharz powinien posiadać zestaw 10 noży – na pewno dobrze się taki zestaw przedstawia, jednakże zazwyczaj używa się trzech noży. Tak więc korzystniej zakupić trzy godziwe noże, zaoszczędzając kapitał na smaczne jedzenie, niż wykosztować się na „odjazdowy” zestaw kosztujący fortunę. 3 noże, jakimi wszystko można zrobić to: mały do obierania, duży z długim oraz cienkim ostrzem do każdych innych czynności (np. krojenie mięsa, czy warzyw), większy nóż z obszernym ostrzem, jakim można kroić w ten sposób, że ręka trzymająca trzonek nie dotknie deski. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób zdołamy siekać zioła, bądź pokroić mięso w cieniutkie plasterki. Z całą pewnością te 3, dobre noże będą kosztować więcej niż komplet kilkunastu noży na jarmarku, z całą pewnością będą jednak służyć znacznie dłużej oraz – co istotniejsze – ich używanie będzie po prostu olbrzymią przyjemnością.

agd w kuchni

Autor: Mike Steinhoff
Źródło: http://www.flickr.com
Młynek do pieprzu. Nie kupujcie mielonego pieprzu. Kupcie dowolny młynek do pierzu. Dopiero co zmielony pieprz to kompletnie inna jakość, aniżeli mielony pieprz z torebki.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo inny równie zajmujący news tlumacz holendersko polski.

Nie ma znaczenia jaki młynek kupicie – może tylko wypróbujcie jego ergonomiczność w sklepie – takie ogromnie odjazdowe, „designerskie” często jest zwyczajnie trudno używać: wsypywać do nich ziarenka, a potem mielić bez wysiłku. Deska do krajania. No cóż, chyba nie trzeba wielu słów. Powinna być i już. Czy z drewna, czy z plastiku, czy ceramiki – w zasadzie nie ma to znaczenia. Ważny jest zaś gabaryt – musi być raczej większa, aniżeli mniejsza – tak żeby można było na niej bez trudności pokroić główkę kapusty. Jeśli jest z drewna – trzeba pamiętać, ażeby przed pierwszym użyciem nasmarować ją olejem. Aby szybko się nie zniszczyła, należy myć ją w wodzie jak najkrócej. Nie kupujcie desek z wgłębieniem na brzegu – to całkiem bez sensu – powoduje jedynie dużo problemów w trakcie mycia. Jeśli chodzi o oprzyrządowanie AGD, rekomenduję AGD Botti: .

You may also like...