W jaki sposób wykonać azjatycki makijaż „dewy skin”? Jakiego rodzaju efekt dzięki niemu otrzymamy?

Sztuka makijażu jest z czymś stale udoskonalanym oraz doprowadzanym do perfekcji. Wciąż wymyśla się nowe kosmetyki, rodzaje makijażu, lecz też sposoby na to, aby prezentować się doskonale. Coraz większą popularnością cieszy się koreański makijaż zwany „dewy skin”.

azjatycki makijaż

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega i w jaki sposób go wykonać dobrze?
Taki rodzaj makijażu jest jednym z najpopularniejszych w Korei Południowej . Nazwa oznacza rosę i taki właśnie rezultat na skórze chcieli otrzymać jego twórcy. Chodzi o lekki oraz rozświetlony makijaż, która daje wrażenie niemal zroszonej delikatnie twarzy. Tego typu rozświetlający makijaż doda nam blasku i sprawi, że skóra będzie prezentowała się naturalnie i zdrowo i będzie niemal nieskazitelna. By uzyskać taką idealną cerę należy zacząć od zadbania o zdrową skórę. Właściwa pielęgnacja skóry będzie takim koniecznym początkiem do otrzymania świetnego rezultatu. Jeśli chodzi o taki typ makijażu trzeba co ważne zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie.
Następnym krokiem przed nałożeniem makijażu będzie dodatkowe rozświetlenie skóry. By to zrobić, trzeba posłużyć się rozświetlającą maską w formie płachty. Skórę trzeba oczyścić, nałożyć maskę, a kiedy ją zdejmiemy dodatkowo zastosować intensywny krem nawilżający. Jeżeli nie mamy aż tak dużo czasu na takie zabiegi, to użyjmy rozświetlającej bazy. Baza w odcieniach różu świetnie rozjaśni szary kolor cery, a do tego na pewno spowoduje, iż makijaż będzie trzymał się dłużej. Taki azjatycki makijaż odznacza się tym, że nie stosujemy kosmetyków matujących. Celem jest tu bowiem rozświetlenie jak również nadanie pięknego blasku cerze. Dlatego kremy, które powodują zmatowienie cery, znacznie utrudniają uzyskanie tego zamierzonego efektu. Z tego też powodu podkład trzeba zmieszać z kremem wodnym i nakładać przy pomocy specjalnego pędzla do kosmetyków w stanie płynnym. Kremu nie należy wcierać w skórę.
rozświetlający makijaż

Potem należy odczekać kilka minut aż krem się wchłonie. Wtedy można ocenić czy uzyskany efekt blasku jest odpowiedni, czy też zbyt mocny. Jeśli tak się dzieje to należy dokonać delikatnej korekty. Użyć można pudru sypkiego, pamiętając przy tym o strefie T, tym bardziej jeżeli posiadamy tłustą cerę.

Pamiętajmy o pudrze rozświetlającym, który nakładamy w małej ilości przede wszystkim na czubek nosa, brodę jak i wgłębienie nad ustami. Teraz wystarczająca będzie już jedynie niewielka ilość różu na policzki, tusz do rzęs oraz mała ilość koloru na usta i makijaż jest już zrobiony.

You may also like...