W jaki sposób zadbać o brodę? O jakich rzeczach należy pamiętać? Jakie akcesoria warto posiadać?

Typ tak zwanego mężczyzny drwala ostatnio stał się modny. M miastach praktycznie co trzeci mężczyzna ma brodę. Jedni prezentują się z nią lepiej, inni gorzej – ważne jest na pewno to, że należy o nią zadbać, aby ładnie się prezentowała.
W związku z tym modne stały się również Barber shop’y – są to specjalne salony fryzjerskie, wyłącznie dla mężczyzn, gdzie można odpowiednio zadbać o zarost.

Jest to również miejsce gdzie panowie mogą się zrelaksować – najlepsze salony posiadają barki, konsole do gier, czyli wszystko co mężczyzna lubi robić gdy ma wolny czas.

stopy

Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com
ubiór

Autor: Photography_Gal
Źródło: http://www.flickr.com/
Należy także podkreślić, że na wizytę w tego typu salonie można czekać długimi tygodniami – w największych polskich miastach spotkamy się z dwoma lub trzema takimi zakładami, a taka wizyta to spory wydatek i nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić co miesiąc. W momencie, kiedy chcemy więc zapuścić brodę oraz w odpowiedni sposób o nią dbać warto zakupić specjalne akcesoria do brody. Tego typu sprzęty są zupełnie inne aniżeli ten, jakie znajdziemy w normalnym salonie fryzjerskim – broda potrzebuje bowiem innego rodzaju pielęgnacji. Świetnym przykładem są przykładowo nożyczki do brody.
kamień do ostrzenia brzytwy

Autor: Męskie Cięcie
Źródło: http://meskiezaciecie.pl/
Wśród innych, powszechnie stosowanych akcesoriów znajdują się również grzebień do brody, oraz takido wąsów, albo też brzytwa, która nadaje się dla osób, które mają już doświadczenie z profesjonalnym przycinaniem brody i wąsów – łatwo tutaj o przecięcie.

Gdy już nieco zagłębimy się w proces strzyżenia brody, to dobrze jest zaopatrzyć się również w kamień do ostrzenia brzytwy. Dzięki takim akcesoriom da się sporo zaoszczędzić, a kolejne próby doprowadzą wreszcie do wprawy.

You may also like...