W jaki sposób zaplanować wystrój pokoju dziennego, aby przyjemnie spędzać czas w tym pomieszczeniu

Salon, czyli inaczej rzecz ujmując pokój dzienny, to wyjątkowe miejsce w domu, ponieważ tutaj zazwyczaj podejmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie wywiera na członkach naszej rodziny lub znajomych, powinno być pozytywne, bo w przeciwnym przypadku przybyli mogą poczuć się dotknięci, a nawet trochę zlekceważeni.

jadalnia

Autor: Pegasus PR
Dlatego w pierwszym rzędzie warto zadbać o czystość, czyli tuż przez oczekiwaną wizytą dobrze jest odkurzyć chodniki, powycierać kurz z regałów, a z parapetów pościągać flakony z przekwitłymi już kwiatami.Z kolei największe wrażenie wywrze na gościach aranżacja wnętrza, a meble (zobacz magnat skawina) do salonu okażą się z pewnością prawdziwą atrakcją. Pierwsze skrzypce grają obecnie różnego rodzaju szafy czy kredensy, a komody, które do katalogów reklamowych weszły jakieś 10 lat temu, nadal pozostają w modzie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Gdy właściciele serwują przedpołudniową kawę, to winni ją postawić na porządnym stole. Najlepszy byłby ten wykonany z drewna sosnowego, bo te ze sklejki można łatwo uszkodzić, np. przy transportowaniu ich z pomieszczenia do pokoju. A do kompletu przydałoby się jeszcze dokupić przynajmniej cztery krzesła.Jeśli salon ma dużą powierzchnię, to możemy puścić wodze fantazji i zaplanować wnętrze w trochę oryginalny sposób. Niektórzy właściciele lokali mieszkalnych decydują się na współczesne rozwiązania, a inni preferują te znane od dekad, a nawet te staromodne. Czasem udaje się powiązać te style, np. wtedy, kiedy nabywamy takie meble do salonu – więcej informacji, aby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i zwolenników innowacyjności. Kto jednak oczekuje bardziej nowatorskich, czyli odkrywczych rozwiązań, pokusi się o aranżacje prosto z żurnala.

pokój gościnny

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład, meble do salonu można podzielić na parę grup i ustawić w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi rodziny. W jednym kącie można postawić stolik z laptopem podłączonym do internetu oraz obligatoryjnie do drukarki. Taki kącik do pracy i odrabiania zadań domowych przyda się praktycznie każdemu i to nie tylko domownikowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka – wystarczy nabyć nawet niewysoki regał, a na jego półkach poumieszczać woluminy. W takiej aranżacji nie może brakować wygodnego fotela wraz ze stojącą dekoracyjną lampą. Takie rozwiązanie zapewni miłośnikom wierszy spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się czytaniu.
Dla osób rozważających zakup mebli do kuchni rekomendujemy sklep Szeroka oferta w tej kategorii .zalecam tę ofertę (http://creoconcept.pl/pl/katalogi/)/J]

You may also like...