W jakiego typu sytuacjach faceci wkładają piżamy i szlafroki, nawet jeżeli zazwyczaj nie noszą tego typu odzień

Bardzo wielu facetów w ogóle nie używa takich ubrań, które w jakikolwiek sposób wiążą się z szeroko rozumianą tematyką spania. Do tego rodzaju garderoby wliczyć można np. piżamy. Żonaci mężczyźni ochoczo śpią w podkoszulkach na ramiączkach i slipach, bo piżama mocniej ogranicza ruchy, a dodatkowo w letnie noce niełatwo zasnąć, kiedy nogi i przedramiona są dodatkowo zakryte. Z kolei w styczniu szlafroki męskie powinny świecić swoje trumfy – a jednak nierzadko zalegają na sklepowych ladach.

szlafrok

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Czyżby piżama i szlafroki całkowicie się zdezaktualizowały? Przejrzyjmy chociaż oględnie ten artykuł aż do końca, a przekonamy się, że niejeden mężczyzna zdecyduje się na wybieranie takich części garderoby.Pierwszą okazją do założenia piżamy bywa z pewnością obligatoryjny i mało przyjemny pobyt w szpitalu. Tutaj nie ma miejsca na machinalny ubiór, a poza tym nieco minimalistyczne ubranie byłoby bardzo niestosowne, nawet na męskim oddziale. W czasie rehabilitacji faceci zwykle nie koncentrują się na częściach garderoby, bardziej troszczą się o swoje zdrowie bądź zastanawiają się, czy następny zastrzyk będzie w takim samym stopniu nieprzyjemny, jak poprzedni.

Niekiedy udajemy się na długo oczekiwany sylwestrowy wypad w góry. W tym przypadku szlafroki męskie zdadzą egzamin na piątkę z plusem, zwłaszcza jeśli odziewać będą ciało nie nastolatka, ale mężczyzny w podeszłym wieku – Wtedy chęć do zabawy nie bywa tak ogromna, jak za młodych lat i nikogo nie dziwi widok facetów siedzących przed telewizorami z kubkiem gorącej herbaty owocowej w jednej ręce i pilotem w drugiej. Nawet w standardowo sypialnianej garderobie można w końcu oglądać z okna balkonowego sztuczne ognie i pędzące po drogach

mężczyzna

Autor: Barbro Andersen
Źródło: http://www.flickr.com

końskie zaprzęgi. A kiedy do biura młody mężczyzna codziennie zakłada krawat i szykowny garnitur, to na urlopie z chęcią wybierze mniej sztywniackie odzienie.

Szlafroki będą potrzebne także wtedy, kiedy do naszego mieszkania schodzi się dawno niewidziana familia. Wczesnym wieczorem, kiedy pada deszcz i zaproszeni nie za bardzo mają ochotę wychodzić do restauracji, rozgrywane bywają przy mdłym świetle lampy fascynujące partyjki pokera. A podczas zimnych nocy, niezależnie od płci, najlepiej czujemy się w ciepłych, wełnianych skarpetach i szlafrokach z pluszu, pod które wkładamy satynowe piżamy – .

You may also like...