W które drzwi zapukać – wynajem długoterminowy czy leasing?

Wynajem czy leasing? Oto kwestia, która spędza sen z powiek przedsiębiorcom mającym w planach usprawnienie działalności. Na którą propozycję się zdecydować?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz szerszą paletę usług. Zaletą tego rozwiązania jest mała ilość formalności (przeważnie należy wykazać jedynie dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Porozumienie może być zawierane na czas nieokreślony, (zależnie od potrzeb), a im dłuższy czas obejmuje, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za konserwację i naprawy maszyn, pod warunkiem, że, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy.

Absorbują Cię prezentowane tutaj tematy? Jeśli tak, to kliknij ponadto ten link – znajdziesz tu ważne informacje (http://www.secretclient.com/blog/2017/02/22/efekt-hawthorne-w-mystery-shopping/), które też Cię zainteresują.

Ujemną stroną tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie mieć ich w ofercie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również koszty.

przebudowa budynku

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Oferta sprawdzi się w przypadku prac tymczasowych w budownictwie oraz zabezpieczenia nagłej potrzeby powiększenia wyposażenia firmy.
Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, jednak trzeba mieć na uwadze, iż po zakończonych pracach maszyna produkcja linii technologicznych wraca na miejsce, a pracodawca mimo poniesionych nakładów nie ma możliwości jej wykupu, ani też nie staje się ona jego własnością.

Alternatywą dla wypożyczenia sprzętu jest leasing.
Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w obecnych czasach maszyny, a wśród nich najczęściej można spotkać volvo maszyny budowlane i drogowe minikoparka, maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, maszyny do obróbki drewna i metalu czy wszelkiego rodzaju maszyny drukarskie.
Leasing maszyn budowlanych, posiada wiele wymiernych zalet. W razie kredytu osoba fizyczna ma prawo pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast finansuje ją firma leasingowa. Zaletę leasingu da się zauważyć również, porównując go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest zazwyczaj krótsza (zależnie od potrzeb). Oprócz tego w przypadku wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, gdy bierze się sprzęt w leasing.

You may also like...