w zapomnienie odchodzi zwyczaj pisania kartek.

Odkąd Internet upowszechnił się tak bardzo, że posiada go znaczna liczba osób, głównie młodych, w zapomnienie odchodzi tradycja pisania listów. W dobie powszechnego używania telefonii komórkowej oraz porozumiewania się za pośrednictwem przeróżnych serwisów sława pisane stają się zbędnym obciążeniem, w opinii niektórych zużywającym tylko papier. Jednak mijający czas a także wartości, których nabywa się wraz z wiekiem, zwykle weryfikują te opinie.

Zakręcone święta

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe

Zdarza się tak bowiem, że znajomości portalowe nie są wystarczające w sytuacjach, kiedy potrzebuje się przy sobie kogoś bliskiego, kto nie dość posłucha zwierzeń, ale nierzadko przytuli. Także wyznania poczynione za pośrednictwem wirtualnego komunikatora nie przynoszą szczęścia płynącego z utrwalonych wspomnień. Wirtualne słowa są nietrwałe jak obłok i niezwykle szybko odpływają w niepamięć sprawiając, że po długim czasie tak naprawdę nie ma do czego się odwołać. To tak, jakby ktoś nie miał przeszłości.

Na szczęście coraz więcej ludzi, co ciekawe także tych reprezentujących pokolenie komputerów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że przeżyte chwile bywają nierzadko niezwykle drogocenną pamiątką, którą należy zachować. A mało co tak pomaga zachowaniu wspomnień, jak żywe dowody wydarzeń z przeszłości. Pamiątki, na przykład stare listy, pamiętniki, kartki okolicznościowe czy inne osobiście napisane dowody czyjejś pamięci nie tylko nie zginęły całkowicie, ale mają śmiałość z honorem powracać, oczywiście teraz w raczej innej odsłonie.

Obecnie coraz popularniejsze stają się kartki oraz listy robione własnymi siłami, gdzie oprócz treści przede wszystkim zaangażowanie twórcy w jej wygląd świadczy o jego stosunku do tej osoby, która staje się adresatem.

O problemach dotyczących różnych kwestii dowiedzieć się możemy z internetu. Wówczas wystarczy zobaczyć tekst o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Kartki bożonarodzeniowe (szukasz inspiracji na oryginalną kartkę świąteczną? – kliknij tutaj) z odręcznie zrobioną gwiazdą czy liściki rozdawane na uroczystościach w gronie rodziny to bardzo ładny zwyczaj, który powinno się rozwijać, żeby później móc popatrzeć na uzbierane przez ten czas kartki i przypomnieć sobie okoliczności i osoby z nimi związane.

You may also like...