W zdrowym ciele zdrowy duch!

W ostatnich latach z powodu wzrostu świadomości społeczeństw nastąpił duży nawrót ku zdrowemu trybowi życia, zaczynając od kuchni gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Klasyczna polska kuchnia odmieniła się widocznie: bardzo ciężkie, smażone potrawy zastąpiły zdrowe sałatki, przyrządzane nad parą ryby, trendy jest nawet pieczenie domowego chlebka.

siedzący mężczyzna

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dodamy do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i w ogóle na sport mamy obraz jednej z bardziej korzystnych przemian naszych czasów.

Jednakże nie wszyscy lubią biegać czy jeździć na rowerze. Można także wybrać Nordic Walking. Jest to typ sportu wynaleziony w Finlandii jako trening dla uprawiających narciarstwo. Jednakże stał się on tak popularny iż stał się odrębnym typem aktywności ruchowej. Nordic Walking (tak samo jak bieganie) nie jest sportem wymagającym, starczą odpowiednie kijki i dobre buty. Dużą zaletą tego typu aktywności jest fakt, że możemy NW praktykować wszędzie. Ponadto spacerować z kijkami może każda osoba bez względu na wiek albo bez względu na wyjściową kondycję.

Trzeba jednakże pamiętać o odpowiednim dostosowaniu butów do miejsca gdzie chcemy uprawiać NW.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj również (http://www.bylola.pl/pl/c/Bluzki/61) kolejne wiadomości. Wystarczy wejść w podany link.

Tak dla przykładu kiedy idziemy razem z rodziną w górski teren z kijami, należałoby zaopatrzyć również dzieciaczki w wygodne obuwie (dla przykładu w buty trekkingowe dla dzieci). Dla dorosłych polecam męskie buty glany lub damskie, ważne jest by obuwie zabezpieczało kostkę do czego oba typy butów idealnie się nadają. Natomiast w łatwym terenie panowie z powodzeniem użyć mogą na przykład botki męskie.

Świetnym uzupełnieniem treningu Nordic Walking jest pływanie. Można je uprawiać obecnie o każdej porze roku bo mamy do dyspozycji coraz to więcej całorocznych pływalni. Wybierając się na basen konieczne będą akcesoria takie jak: strój kąpielowy, czepek najlepiej z silikonu, okulary pływackie, mogą przydać się płetwy oraz klapki i japonki męskie które to zmniejszają ryzyko upadku podczas chodzenia po brzegu pływalni. I tak wyposażeni ruszamy po zdrowie!

You may also like...