Wdrażanie programów lojalnościowych

Doliczenie się wszystkich programów lojalnościowych działających na rynku byłoby nie lada doświadczeniem. Praktycznie, na każdym kroku przy zakupie produktu lub usługi pyta się nas, czy zbieramy punkty na specjalną kartę. I nie powinno nas to dziwić ponieważ z ang. ”loyalty program” to jedno z najbardziej powszechnych, działających w tej chwili narzędzi marketingowych. Służy do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z wybranymi, najbardziej atrakcyjnymi klientami.

karty lojalnościowe

Autor: Martijn van Exel
Źródło: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe są bardzo zróżnicowane. Mimo to najprostszą formą korzyści produkty oferowane za punkty. Tego typu dodatek stosują przeważnie sieci hipermarketów.

Dlaczego warto zdecydować się na owe działania marketingowe? Podstawowym argumentem jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty – chęć skłonienia na konsumentów by skorzystali z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów lub podtrzymania dobrych relacji z daną marką. Właściwie dobrana strategia programu pozwala zwiększyć sprzedaż, a to najbardziej istotna, wymierna zaleta. Zezwala również na zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam wiadomości o swoich zwyczajach zakupowych, co z punktu widzenia firmy jest wiedzą niezwykle wartościową.

Znane sieci hipermarketów, posiadając informacje o produktach

karta lojalnościowa

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

nabywanych przez ich klientów, wysyłają im interesujące promocje dobrane indywidualnie pod kątem ich historii zakupów. Konsument dostaje wówczas oferty promocyjneodpowiadające jego potrzebom.

Często proponowanie członkostwa w programie lojalnościowym sugerowane jest tym konsumentom, którzy już znają markę a co za tym idzie korzystają z jej usług. Utwierdza to ich w przekonaniu, iż zaufanie, którym nas obdarzyli jest docenione i nagradzane. Dobrym przykładem na to są linie lotnicze.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj Internetowy sklep zoologiczny.

Badania wykazują, iż aż 80procent osób zaangażowanych w program lojalnościowy decyduje się na zakup kolejnych biletów, aby otrzymać większa liczbę darmowych kilometrów.

W sieci znajdziemy wiele firm wspomagających sprzedaż. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: pełna obsługa programów lojalnościowych. Dzięki nim mały czy duży sklep, restauracja czy punkt usługowy, może zdecydować się na własny program lojalnościowy, przynosząc korzyści i firmie i jej klientom.

You may also like...