Wiekowa biżuteria i zegarki jako aktualna tendencja do ulokowania pieniędzy.

Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim zdobić swoją właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja główna. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to nierzadko jedyne zadanie, jakie mają kolczyki i kosztowności. Nie rzadko biżuteria stanowi też wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że rodzina trwa od dziesięcioleci mimo burz i napięć.

długie kolczyki

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Postrzeganie biżuterii jako swego rodzaju pamiątki nie jest oczywiście nowością, od wieków bowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki przekazywane są albowiem z pokolenia na pokolenie. Małe dziewczynki zerkają z utęsknieniem na ciężkie korale leżące w maminej szkatułce, wiedzą przy tym, że choć aktualnie stanowią one skarb, którego niemalże nie można dotknąć, w przyszłości należeć będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria (inne wątki tutaj) będąca pamiątką po babci lub dalekiej ciotce, która prowadziła ciekawe życie daleko wykraczające poza możliwości zapewniane przez świat, w którego ramach egzystowała. Nierzadko dawna biżuteria (poznaj szczegóły) i zegarki w ogóle nam się nie podobają. Biżuteria bywa zbyt duża, ciężka a czasem po prostu niestosowna i miałybyśmy duży dylemat z odpowiedzią na pytanie o to, jaki ubiór można byłoby uzupełnić o takiego rodzaju dodatek. Przykłady: odnośnik na temat.

Trudno jednak zakładać, że jest to problem, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie albowiem sprawę z tego, że bransoleta, pierścieniei i diademy odziedziczone po przodkach nie mają w ogóle nas zdobić. Doceniamy to, że są żywym przypomnieniem zamierzchłych czasów, w których wszystko było ładniejsze i mniej powikłane i dlatego w ten sposób do nich podchodzimy. Być może szanse na to, że ubierzemy babci kolczyki na pierwszą randkę są małe, z całą pewnością jednak nie zezwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedaż. Przecież mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie możemy się tak po prostu rozstać. Sprawdź szczegóły: tu zobaczysz więcej.

Biżuteria dawniejsza jest wyjątkową, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą kosztownością. Są to rzeczy, które są wykonane przeważnie w jednym eksponacie, wyjątkowe. Miejsca z biżuterią antykwaryczną wizytują już nie tylko zbieracze czy klienci o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młodsze, aspirujące, które doceniają inwestycyjną wartość owego nabytku. Takie rzeczy nie stracą na wartości. Nie jest to wyrób, który był często powielany. Jest ze złota, z platyny i ma niejednokrotnie diamenty, względnie inne niespotykane kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kamienie inwestycyjne.

Biżuteria dawna to prezent na lata. W ostatnim czasie karatowe kamienie przyniosły ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy pożytek.

You may also like...