Większość przedsiębiorstw w dzisiejszym świecie potrzebuje atestowanych produktów — również takie powiązane ze spawalnictwem

Każdy wie pewnie co nieco o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, które atesty muszą posiadać spółki powiązane z przemysłem spawalniczym?
Możliwe wydaje się, że osoby niezainteresowane nie będą zdawały sobie sprawy z tego, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która wymagana jest u wszystkich wytwórców konstrukcji stalowych albo aluminiowych, którzy sprzedają swe wyroby na terytorium Unii Europejskiej. Działa ona od 2014 roku. Zatem tyczy się również naszych polskich producentów. Wdrażanie tej normy nie jest proste, zatem należy zwrócić się z tym zadaniem do specjalistów. Norma ma poświadczać jakość wykonania, ale również zgodność procedur z określonymi normami. Spółka, która zajmie się w naszym imieniu załatwianiem takiego atestu, napisze procedury systemowe i wspierające. Zrobi także szkolenia naszych pracowników. Oprócz tego napisze księgę jakości oraz przeprowadzi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś okres (do roku) służyć nam zawsze pomocą w ramach serwisu. Ważne wydaje się być to, aby zdobycie tej normy nie wymagało od firmy nabycia nowych maszyn albo przyjęcia kolejnych pracowników.

Mamy nadzieję, że nasz wpis Ci się podoba. Jeśli tak, to na danej stronie (https://www.gaster-sol.pl/pl/grupy-towarowe/uzdatnianie-wody) możesz znaleźć następne interesujące informacje. Opowiedz o swoich wrażeniach.

Wszystko musi być przeprowadzone szybko i sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez przeszkód oferować swoje wytwory na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to ważne, gdyż 70% naszego polskiego eksportu to właśnie państwa Unii Europejskiej. Nie możemy pozwolić sobie na utratę tak wielkiego rynku zbytu.

You may also like...