Własne mieszkanie to coś, o czym każdy marzy. Niestety, gdy już je posiadamy musimy sobie wszystko zaplanować, żeby było jak najlepiej

Własne lokum oznacza radość, ale także mnóstwo dodatkowych zadań. Ten kto na co dzień jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku w domu, za różne rzeczy mające oddziaływać na kondycję naszego domu – konserwacje czy reperacje, ten wie, że ciągle coś jest do zreperowania. Rzeczywiście, jest to także zależne od wielkości naszego mieszkania, ponieważ wiadomo, że kawalerka a duży dom, to zupełnie różne poziomy obowiązków. Ostatecznie, jak dom to przyjemność oraz najbliżsi, lecz również obowiązek.

Tradycyjny rozdział obowiązków jest taki, że żona jest od zajmowania się domem, nad wszelkimi rzeczami obracającymi się wokół porządku, do ogólnie pojętego zarządzania. W takim kontekście możemy mówić o każdym pomieszczeniu. A więc jak kuchnia to gotowanie, jeżeli pokój to utrzymanie porządku, wybór odpowiednich akcesoriów do danego pomieszczenia, na przykład obrusy plamoodporne do pokoju dziennego, a pościel satynowa i narzuty do sypialni . Mąż w takim tradycyjnym podziale jest od napraw, remontowania i czynności wymagających siły. Jego działalność także jest widoczna w całym mieszkaniu. Od dawna jest wiadomym, że jednak taki podział obowiązków jest przestarzały.

ceraty, narzuty, koce

Autor: eurotekstylia
Źródło: http://www.eurotekstylia.pl/

Jasne, że są domy, gdzie tak faktycznie jest, lecz w wielu zauważa się już ciekawą oraz długo wyczekiwaną zmianę.

Bardzo nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeglądnąć nasz artykuł. Jeżeli masz ochotę na inne, to kliknij link zoologiczny sklep online i przejdź do kolejnej witryny.

Ponieważ co złego w tym, iż facet umyje po kolacji czy ugotuje obiad, natomiast kobieta coś naprawi czy wbije parę gwoździ. Ten wpojony nam, tradycyjny podział może być destrukcyjny, gdyż czasem specjalnie czegoś nie robimy, ponieważ tak zostaliśmy nauczeni. Podczas gdy, mężczyźni często okazują się wspaniałymi kucharzami, a panie bardzo dobre w wielu remontowych tematach. Tak więc, jeżeli tylko posiadamy możliwości i chęć dobrze jest jak najbardziej dzielić się obowiązkami domowymi. Zobaczymy, że wyjdzie nam to na dobre, że być może dostrzeżemy w sobie nowe możliwości, których do tej pory nie widzieliśmy.

Jest to coś, co warto w sobie obudzić, gdyż dobrze wykorzystane nasze dotąd nie odkryte możliwości mogą mieć ogromne przełożenie na naszą pracę, na nasze samopoczucie, ogólnie na bardziej harmonijne życie naszej rodziny. A jak to wygląda u Ciebie w dom? Czy tradycyjnie, gdzie kobieta i mężczyzna mają swoje ustalone role czy raczej bardziej luźno, nie zamykacie się na tego typu podziały?
Opracował

You may also like...